İl Hıfzıssıhha Kurulunca Koronavirüs'e Karşı Alınan 110 Nolu Kararlar

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, İl Hıfzıssıhha Kurulumuzca Koronavirüs’e karşı alınan 110 Nolu Kararları twitter adresi üzerinden açıklandı.

İl Hıfzıssıhha Kurulunca Koronavirüs'e Karşı Alınan 110 Nolu Kararlar
08 Temmuz 2020 - 19:42

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, İl Hıfzıssıhha Kurulumuzca Koronavirüs’e karşı alınan 110 Nolu Kararları twitter adresi üzerinden açıklandı.

Vali Erin twitter adresi üzerinden duyurduğu koronavirüse karşı alınan kararlar şu şekilde:

  • Türbe ve Makamlar 07.07.2020 tarihinden itibaren, aşağıda belirtilen kurallara riayet edilmek ile ziyarete açılacaktır.

- Türbe ve Makamlara girecek ziyaretçilerin sosyal mesafe kuralına uyuması, maske takması, dezenfektan kullanması, galoş giymesi ve vücut ısısının ölçülmeleri sağlanacaktır.

- Türbe ve Makamların içeresi sürekli havalandırılarak, düzenli bir şekilde dezenfekte edilmesi sağlanacaktır.

- Makam içerisinde en fazla 3 dakika ziyaret amaçlı kalınacaktır.

- Makam içerisinde namaz kılınmayacaktır. Namaz için mevcut camii kullanılacaktır.

- Makamın dışında bekleyen ziyaretçilerin aralarına 1.80 cm sosyal mesafe yerleri işaretlenerek bekletilecektir.

- Hz. Eyyüp (A. S) Sabır Makamı için aynı anda en fazla 1 kişi, Hz. İbrahim'in (A.S.) doğduğu makamın erkek bölümüne en fazla 1 kişi, bayan bölümüne ise aynı anda en fazla 5 kişi, Hz. İbrahim (A.S.)'ın ateşe atıldığı makamın erkek bölümüne aynı anda en fazla 2 kişi, bayan bölümüne ise en fazla 4 kişi ziyaret için girebilecektir.
 
  • Yapılan filyasyon çalışmaları sonucunda COVID-19 pozitif tespit edildiğinden COVID-19 pozitif hastanın evden ayrılışından 14 gün sonrasına kadar Akçakale İlçemizde bir (1), Birecik İlçemizde üç (3), Ceylanpınar İlçemizde yedi (7), Eyyübiye İlçemizde altı (6), Haliliye İlçemizde on beş (15), Hilvan İlçemizde bir (1), Karaköprü İlçemizde yirmi iki (22), Siverek ilçemizde beş (5), Suruç İlçemizde üç (3) ve Viranşehir İlçemizde on (10) farklı adreste karantina tedbiri uygulanacaktır.
 
  • Karantina tedbiri uygulanan, geçen süre zarfında yeni pozitif vaka tespit edilmeyen ya da son vaka tespitinden sonra 14 gün geçmesi ve yeni vaka çıkmaması durumunda 07.07.2020 tarihi itibariyle Akçakale İlçemizde iki (2), Ceylanpınar İlçemizde üç (3), Eyyübiye İlçemizde yedi (7), Haliliye İlçemizde dört (4), Karaköprü İlçemizde yirmi beş (25), Suruç İlçemizde iki (2) ve Viranşehir İlçemizde beş (5) farklı adreste karantinalar sonlandırılmıştır

YORUMLAR

  • 0 Yorum