Akçakale'de Abdulhakim Ayhan'a çığ gibi destek!

Akçakale'de gerçekleşen son katılım töreninde, AK Parti Akçakale Belediye Başkan Adayı Abdulhakim Ayhan'a olan destek göz kamaştırıcı bir şekilde artıyor. Bölgenin önde gelen aşiretlerinden Kacar Aşireti'nin saygın liderlerinden Berces Özlü'nün oğlu Esad Özlü, büyük bir kalabalık eşliğinde AK Parti'ye katılarak Abdulhakim Ayhan'a destek verdi.

Akçakale'de Abdulhakim Ayhan'a çığ gibi destek!
Akçakale'de yerel seçimlere doğru heyecan giderek artıyor. AK Parti Akçakale Belediye Başkan Adayı Abdulhakim Ayhan'a destek her geçen gün daha da güçleniyor. Bugün gerçekleşen önemli bir katılım töreninde, bölgenin önde gelen aşiretlerinden Kacar Aşireti'nin kanaat önderi Berces Özlü'nün oğlu Esad Özlü, büyük bir kalabalıkla AK Parti'ye katılarak Abdulhakim Ayhan'a açık destek verdi.
Katılım törenine AK Parti Akçakale İlçe Başkanı Fetih Solhan ve ilçe teşkilatı, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı ve ilçe teşkilatı ile Şeyhanlı kanaat önderi MHP'li İsmail Güneş de katıldı. Coşkulu bir atmosferde gerçekleşen törende Ayhan, Akçakale'ye hizmet için yola çıktıklarını ve her geçen gün daha da güçlendiklerini ifade etti. Esad Özlü ve beraberindeki kalabalığın desteğinin kendilerini mutlu ettiğini belirten Ayhan, birlikte Akçakale'ye daha güzel hizmetler yapacaklarını vurguladı.
ESAT ÖZLÜ AK PARTİYE GEÇTİ
Yeniden Refah Partisinden Akçakale Belediye Başkan adayı olan Esat Özlü, daha sonra aday gösterilmeyince Ak Parti'ye geçerek Abdulhakim Ayhan'a destek verdi. Ayhan, seçim sürecinde birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak, demokratik bir seçim temennisinde bulundu. Aşiretler arasında kardeşlik ve birlik mesajları veren Ayhan, kışkırtıcı veya ötekileştirici sözlere karşı çıkarak sevgi ve saygıyla birbirine yaklaşma çağrısı yaptı.
HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ
Ayhan'ın açıklamasında, "Seçim sürecine girdiğimiz bu önemli dönemde birlik ve beraberlik içinde olmamız çok önemli. Hepimizin demokratik hakkını kullanarak güzel bir seçim yapmasını temenni ediyorum. Ancak bu süreçte kesinlikle kışkırtıcı veya ötekileştirici sözlere ve davranışlara yer vermemeliyiz. Her bir aşiretin kendine özgü değerleri var ve hiç kimseyi büyük veya küçük ayrımı yapmadan kucaklamalıyız. Bugünkü katılımla ortaya koyduğumuz kardeşlik, birlikte başarmanın en güzel örneğidir. Şerci Garbi ayrımcılığını bir kenara bırakalım ve birbirimize sevgiyle, saygıyla yaklaşalım. Şuna inanıyorum ki hep birlikte başaracağız." şeklinde ifadeler yer aldı.