DR. Nalan Salah kimdir?

Dr. Nalan Salah  1987 yılında Kosova’nın Prizren şehrinde doğmuştur. İlk okul ve lise eğitimini Prizrende...

DR. Nalan Salah kimdir?

Dr. Nalan Salah  1987 yılında Kosova’nın Prizren şehrinde doğmuştur. İlk okul ve lise eğitimini Prizrende tamamlamıştır. Kosovada genelinde öğrenciler arası yapılan derece sınavlarını başrıyla geçerek Amerika Birleşik Devletlerinde kişisel gelişim, insan hakları, insan ilişkileri ve siyaset bilimleri alnlarında eğitim almaya hak kazanmıştır. “South East Europe Lidership İnstitut” programı ile Towson University’ de aldığı eğitimler ile kendini insan ilişkileri ve siyasi alanlarında geliştirmiştir. Genç yaşlarında siyasi bir partinin gençlik kollarının yönetim kuruluna davet edilerek, kurulda faaliyet göstermiştir. 2005 yılında Türkiyenin önde gelen üniversitelerinden İstanbul Üniversitesinde öğrenim görmeye hak kazanmıştır. Diş hekimliği bölümünden yüksek bir ortalama ile 2010 yılında mezun olmuştur. Üniversite hayatı boyunca birbirinden değerli hocalar ile çalışma ve kendini geliştirme fırsatı bulmuştur. 2010 yılında mezun olup Diş hekimi ünvanını almıştır. Aynı yıl kendi ülkesine dönüş yapıp çalışma hayatına atılmıştır.

Devlette 1 yıl çalışma sürecini tamamladıktan sonra özel bir klinikte çalışmaya başlamıştır. El yeteneği ve becerileri sayesinde özellikle estetik alanda adından söz ettirmiştir. Kompozit ile yapılar estetik işlemlerde Kosovada öncülerden biri olmuştur.

2016 yılında kendi kliniğini açmaya karar vermiştir. Galip Gürel, Marco Jakovac gibi isimlerin eğitimlerine katılıp kendini Estetik alanında daha da geliştirmiş ve ‘gülüş tasarımı’ yapmaya başlamıştır. Galip Gürel’den aldığı ilhamla Kosovada ‘Rebel Gülüş Tasarım’programının ilk kullanıcılarındandır.

Kendini daha da geliştirmek isteyen Dr. Nalan Salah Almanyada mesleki eğitimine devam etmiştir. İnternational Medical College Duisburg-Essen Üniversitesinde ‘İmplanyoloji’ alanında yüksek lisans yapmaya hak kazanmıştır. Bu eğitimde dünyanın sayılı hocalarından Prof. Fuad Koury ile Olsberg’te hocanın kendi kliniğinde birebir çalışma ve eğitim alma fırsatı bulmuştur. Ayrıca Macaristanın Budapeşte şehrinde tıp alanında üntü anatomi enstütüsünde Prof. Piffko eşliğinde ileri derecede kadavra ameliyatlarına katılıp, programı başarı ile tamamlamıştır. Yüksek lisansı boyunca Diabetik hastalarda implant çalışmaları üzerine araştırmalar yapıp derlemiştir. Yüksek lisans tezini de Diyabette Ossteointegrasyon üzerine yapmıştır. Eğitimini tamamladıktan sonra Msc.Dr. Ünvanını almaya hak kazanmıştır.

2016 yılında Kosovanın Prizren şehrinde Dentaristo Dental Clinic isminde kendi, kapsamlı diş kliniğini kurmuştur. Kendi şehrinin en büyük kliniklerinden biri olan kurumsal işletmede yanında bulunan hekim arkadaşları ile berber hizmet vermektedir. Kendi meslek hayatında implantoloji ve estetik diş hekimliği üzerine yoğunlaşmış ve adından söz ettirmiştir. Kaliteli ekip ve dünya standarlarında ekipmanları ile kaliteli hizmet anlayışında hizmet vermektedir.

Dünyanın birçok yerinde düzenlenen, kongre, seminar ve fuarlara katılmılştır. —- yılında Japonya’nın Tokyo şehrinde düzenlenen ‘Osstem World Meeting’te japon hocalarla tanışma ve ders alma imkanı bulmuştur. Kosova dışında Almanya, Macaristan, İtalya, Japonya, Dubai, Türkiye, Arnavutluk, Sırbistan gibi ülkelerde birçok eğitime katılıp, kendini geliştirip, sertifika almıştır.

Şu anda Kosovada kurulan Kosova Estetik Dişhekimliği Akademisi’nin kurucu üyelerinden olup başkan yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Kosovada Estetik Diş Hekimliğini geliştirmeyi amaçlayan vizyonu ile yeni diş hekimliği adaylarına ilham vermeyi amaçlamaktadır.

2012 yılında hayatını İnşaat mühendisi olan Sali Salah ile birleştirmiştir. 2013 yılında Bartu Salah isminde oğlu ve 2015 yılında İlkem Salah isminde kızı dünyaya gelmiştir. Halen Prizrende yaşamakta olup, kendi kliniğini işletmektedir.