Urfa’da 1 haftalık uyuşturucu bilançosu, 47 tutuklama

Şanlıurfa’da Emniyet ve Jandarma ekipleri torbacı tabir edilen sokak satıcılarına yönelik düzenlenen bir haftalık uyuşturucu bilançosu açıklandı. Operasyonda gözaltına alınan 143 şüpheliden 47’si tutuklandı.

Urfa’da 1 haftalık uyuşturucu bilançosu, 47 tutuklama

İl Emniyet Müdürlüğü ve Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri kökünü kurutma operasyonu kapsamında uyuşturucu ile mücadele de il genelinde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Son 1 haftada Kent genelinde İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri ve İl Jandarma Komutanlığı Narkotik Suçlarla Mücadele ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonların bilançosu açıklandı.

Uyuşturucu ile mücadelenin devam ettiğini belirten Vali Hasan Şıldak, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince gerçekleştirmiş olduğu operasyon ve uygulamalar sonucunda, 11 kilo 369 gram skunk, 2 kilo 456 gram esrar, 449 gram metemfetamin, 365 gram bonzai, 5 gram eroin ve Bin 283 adet sentetik hap ele geçirildiğini belirti.

Bir hafta içerisinde yapılan operasyon ve uygulamalar sonucunda 143 şüpheli gözaltına alındı. Emniyet ve Jandarmadaki işlemlerin ardından adliye sevk edilen 143 şüpheliden 47’si tutuklanırken 96 şüpheli şahıs ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.