Akçakale'de üniveriteye hazırlık kursları başlıyor

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, geçen yıl başlattıkları ücretsiz üniversiteye hazırlık kurslarının, bu yıl da devam edeceğini açıkladı.

Akçakale'de üniveriteye hazırlık kursları başlıyor
06 Ağustos 2020 - 13:26
Reklam

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde Belediye Başkan Mehmet Yalçınkaya’nın talimatı ile üniversiteye hazırlık kursları bu yıl da öğrenci kabul etmeye başladı. Akçakale Belediyesi Kültür Merkezinde hazırlanan dersliklerde verilecek hazırlık kursları için öğrencilerin ön müracaat işlemleri görevliler tarafından gerçekleştiriliyor. 12. sınıf ve mezun öğrencilerin ön kayıt işlemlerinin kabul edildiği hazırlık kursları için 22 Ağustos 2020 Cumartesi günü seviye belirleme sınavı yapılacak.
 

Üniversite hazırlık kursları ile Akçakale’nin eğitim seviyesini üst sıralara çıkarmayı hedeflediklerinin altını çizen Yalçınkaya, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“2020- 2021 Eğitim ve Öğretim Yılı, çok yakında başlayacak. Geçen yıl hedeflediğimiz fakat pandemi dolayısıyla askıya alınan dershane hizmetimizi, bu yıl itibariyle yeniden başlatıyoruz. 15 öğretmenimiz ile eğitim yılı süresince gerek sanal eğitimlerle, gerekirse test kitapçıklarıyla destek vereceğiz. Akçakale Belediyemizin yaptığı hizmetlerden en önemlisi, eğitimi üst seviyeye çıkartma çabasıdır. Buradaki öğrenci kardeşlerimizin hayata başarılı bir şekilde hazırlanması için gayret içerisindeyiz. Bu yıl da bu gayret içerisinde olacağız. En önemli şey yetişmiş insan unsuru ve bu insanın yetiştirilmesi. Bunun yolu da, eğitimden geçer. Belediye olarak her türlü imkanı gençlerimiz için öne süreceğiz. Bu yıl da, aralıksız olarak bu yarışa devam etmek zorundayız. Öğrencilerimiz, belki bu yıl umduklarını bulamayabilirler fakat bıkmadan, usanmadan bu yarışı kazanmak zorundayız. Allah’ın izniyle azimle bu yarışı gençlerimiz kazanacak.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum