VE İŞTE GELMİŞTİR O AN

VE İŞTE GELMİŞTİR O AN
Bir durumun içindesin,acaba sen o yerde misin? Durmadan sorgulayıverir,ne olursa olsun kabullenemezsin.
Ve işte gelmiştir o an...
Tüm herkesin olduğu bir ortam.Tanıdık,tanımadık herkes orada,anlamazsın ne olup bittiğini sadece yaşayıverirsin öylesine bir gün gibi.
Ve işte gelmiştir o an...
Çok geç anlarsın ne olduğunu,inanamıyor,her şeyin bir şaka olduğunu düşünüyorsundur. Kabullenemiyorsun işte,sorguluyorsun kendini eline bir şey geçmeyeceğini bile bile.Ben mi yaşıyorum bu anları diyorsun.
Ve işte gelmiştir o an...
Evet sen yaşıyorsundur bu olanları, inanması çok güç, kabullenmesi uzun zaman alan, asla unutulmayan, sadece alışmaya mecbur olduğundur.
Ve işte gelmiştir o an...
Anlamışsındır o anın ne olduğunu.Evet o an “ölüm” anı,ölümü anlama anı.Herkesin bir gün gideceğini çok iyi bildiği ne tuhaftır ki bir türlü kabullenemediği,çok ani çok basit bir şekilde gidebileceğin bir yerdir orası.Hiç düşünemeyeceğin şekilde bir anda oluverir o an.Sen asıl olan bu gerçek hayata uğurlamışsındır sevdiklerini.En çok unutulan ama gördükçe,duydukça,yaşadıkça anlarsın o ebedi gerçeği. Evet gitti sevdiklerin asıl olan gerçeğe,sen bir türlü kabullenemiyorsundur bu gidişleri, bu duruma alışmak için çok zamana ihtiyacın var.Sevdiklerini kaybettiğin o an da ufacık bir gülümsemen bile batar gözüne.Sorgularsın yine kendini içten içe.Her zaman yapman gerekeni bu süreç içinde yapıyorsundur.Ben unutamayacağımı düşündüğüm şeyi unutuyormuşum meğer! Nasıl bir varlığım,ne tuhafım aslında diyeceksin.Anlam vermen gerekene değil de kendine anlam veremeyeceksin.Her seferinde bu olacak ve sen aynı şeyleri tekrar edeceksin. Anlamak için yaşamak mı gerekiyor o anı.Aslında biz o an için yaşıyoruz bu anlamsız hayatı...

"Elbette sen öleceksin,onlar da ölecek."  (Zümer suresi, 30.ayet)

Gerçek olanı tam anlamıyla anlamak dileğiyle :)