Urfa'da yüz yüze eğitim 83 bin 784 öğrenci ile başladı

Tüm dünyada etkisi hissedilen koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen yüz yüze eğitime Şanlıurfa'da 83 bin 784 okul öncesi ve 1. sınıf öğrencisi ile başlandı.

Urfa'da yüz yüze eğitim 83 bin 784 öğrenci ile başladı
21 Eylül 2020 - 14:24
Reklam

Şanlıurfa'da yüz yüze eğitim, 83 bin 784 okul öncesi ve 1. sınıf öğrencisi ile start aldı.

Şanlıurfa 2002 Vakıflar İlkokulunda Haliliye Kaymakamı Metin Esen ile İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer'in ilk ders zilini çalması ile başlayan 2020-2021 eğitim öğretim yılı yüz yüze eğitimde hijyen, sosyal mesafe ve maske kurallarına uyularak ders yapılan sınıflarda öğrenciler ziyaret edilerek ilk gün heyecanı paylaşıldı.

Sınıf ziyaretlerinde öğrenciler ile sohbet etme fırsatı bulan Haliliye Kaymakamı Metin Esen, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer ve Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Vural, öğrencilere Covid-19 salgını ile ilgili uyarılarda bulunarak, kurallara uymalarını ve ailelerini de bu konuda uyarmalarını istedi.

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, sınıf ziyaretlerinde minik öğrencilerin sıralarında oturup, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çıkarılan "Sen Yaz Urfa Okusun" adlı kitaptan Urfa konulu şiiri okuyarak okullarına kavuşmanın heyecanını yaşayan öğrencilere hediyeler verdi.

Koronavirüs salgını nedeniyle Mart ayından beri kapalı olan okullar, alınan tedbirler çerçevesinde kapılarını anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflar için açtı. Yeni eğitim öğretim dönemi, TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla 31 Ağustos'ta başlatılmıştı. Okulların açıldığı ilk hafta olan 21-25 Eylül'de gerçekleştirilecek uyum programı okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokul 1'inci sınıflarda "1 gün yüz yüze eğitim" şeklinde olacak.

URFA YAZAR


YORUMLAR

  • 0 Yorum