Son Dakika: Toprak Mahsuller Ofisi’nin sert ekmeklik buğday ve arpa alım fiyatları belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Ankara Kızılcahamam’da gerçekleştirdiği kampın kapanış konuşmasında kameraların karşısına geçti. Gündeme ait değerlendirmelerde...

Son Dakika: Toprak Mahsuller Ofisi’nin sert ekmeklik buğday ve arpa alım fiyatları belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Ankara Kızılcahamam’da gerçekleştirdiği kampın kapanış konuşmasında kameraların karşısına geçti. Gündeme ait değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı, çiftçilerle ilgili bir haberi de verdi.

BUĞDAY VE ARPA ALIM FİYATLARI

Erdoğan, “Sert ekmeklik buğdaya ton başına 6 bin 50 lira alım ve 1000 lira prim bedeli olmak üzere toplam 7 bin 50 lira ödeme yapacağız. Ofisimizin arpa alım fiyatı ise 5 bin 500 lira alım ve 500 lira prim bedeli olarak belirlenmiştir. Teşviklerden TMO’nun çiftçi sistemine kayıtlı vatandaşlarımız yararlanabilecek” dedi.

“DİĞER TEŞVİKLER DEVAM EDECEK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Alım sayıları öbür kamu kuruluşları için de referans olacak. Toplam hububat primine ek mazot, gübre ve sertifikalı tohum dayanağı almaya devam edeceklerdir. Yeni hasat devrinin çiftçilerimize milletimize ve ülkemize iyi olmasını diliyoruz” sözlerini kullandı.

“FİYATLARDAKİ DALGALANMALAR ÜRETİM MEŞAKKATİNDEN DEĞİL”

Erdoğan’ın hususla ilgili öteki kelamları şu halde: “Tarımsal faaliyetler hem çiftçimizin kaynağı. Türkiye kendine yetecek bir ülkedir. Salgın periyodunda bu gerçeği gördük. Tahıl, zerzevat ve meyve fiyatlarındaki dalgalanmalar üretim zahmetinden değil. Yeni düzenlemeleri yakında hayata geçireceğiz. Buğday ithal ediyoruz yaygarasından vazgeçmiyorlar. Çiftçilerimize ekim yapmaları tavsiyesinde bulunmuştuk. Buğday alım fiyatlarını açıklamak istiyorum.”

İlgili Haberler