Savunma sanayi için projeler geliştiren Kimpur, ‘Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği’ne (SaSaD) üye oldu

Üretimini yaptığı poliüretan sistemler ayakkabı, otomotiv, mobilya ve yalıtım-inşaat, ısıtma-soğutma kesimlerinde kullanılan ve Türkiye’nin yüzde...

Savunma sanayi için projeler geliştiren Kimpur, ‘Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği’ne (SaSaD) üye oldu

Üretimini yaptığı poliüretan sistemler ayakkabı, otomotiv, mobilya ve yalıtım-inşaat, ısıtma-soğutma kesimlerinde kullanılan ve Türkiye’nin yüzde yüz yerli poliüretan sistemleri üreticisi Kimpur, savunma sanayi için geliştirdiği projeler kapsamında çalışmalarını en üst düzeye taşımak ve daha fazla projelere imza atmak emeliyle Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği (SaSaD) üyeliğini gerçekleştirdi.

39 yıllık tecrübesi ile poliüretan dalının önde gelen şirketlerinden Kimpur, savunma endüstriye hammadde üretme üzerine geliştirdiği proje çalışmalarına yönelik faaliyetlerini artırma maksatları doğrultusunda SASAD’a üye oldu. Türk Savunma ve Havacılık Sanayii’nin yurt içinde ve memleketler arası platformlarda savunucusu olan SaSaD, Türkiye’de savunma ve güvenlik alanında dışa bağımlılığı en aza indirmeyi ve memleketler arası alanda rekabet edebilen bir sanayi oluşumuna katkıda bulunmayı hedefleyen faaliyetler gerçekleştiriyor. Dal paydaşları ortasında iş birliğini pekiştirecek ve sinerji yaratacak platformlar oluşturan SaSaD, üyelerinin talep ve beklentileri doğrultusunda tahliller üretiyor.

Ar-Ge merkezlerinin 27 kişilik donanımlı bir takımdan oluştuğuna dikkat çeken Kimpur CEO’su Cavidan Karaca şunları söyledi: “Mayıs 2017 tarihinden itibaren Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge Merkezi sertifikasına sahip olan bir şirket olarak, bölümünde uzman Ar-Ge takımımız sayesinde, sürdürülebilir ve yüksek katma bedelli eserler üretmeye devam ediyoruz; hem üniversitelerle hem müşterilerimizle yeni eserler geliştiriyoruz. Savunma Sanayi de bu halde radarımıza girdi. Mevcut projelerimiz ve portföyümüze katacağımız yeni projelerle savunma endüstrimize, ülkemize hizmet verecek olmanın memnunluğunu yaşıyoruz.”

SaSaD’ın güçlü ağında yer alarak savunma endüstriye yönelik çalışmalarını artırmayı hedefleyen Kimpur, büyüyen iş maksatları doğrultusunda bu değerli sanayiye yönelik hammadde geliştirme projeleriyle güçlü adımlar atmaya devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı