Son Dakika! Erdoğan’dan 3600 ek gösterge müjdesi: 5 milyonu aşkın kişi yararlanacak, detayları yarın vereceğim

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı tarafından çalışmaları tamamlanan 3600 ek gösterge evvelki gün Cumhurbaşkanı Recep...

Son Dakika! Erdoğan’dan 3600 ek gösterge müjdesi: 5 milyonu aşkın kişi yararlanacak, detayları yarın vereceğim

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı tarafından çalışmaları tamamlanan 3600 ek gösterge evvelki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunuldu. Ek göstergenin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın incelemesinden geçtikten sonra vatandaşla paylaşılması bekleniyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün gerçekleştirdiği konuşmasında, ek göstergenin ayrıntılarının yarın Kabine toplantının akabinde açıklayacağını söyledi.

HANGİ MESLEK KÜMELERİ DAHİL EDİLDİ?

Buna nazaran Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, geçtiğimiz günlerde ek göstergeyle ilgili açıklamada bulundu. Alim’in açıklamasına nazaran 3600 ek gösterge düzenlemesine polis, hemşire, din vazifelisi ve başka kamu işçisi de dahil edildi. Sıralanan meslek kümeleri, 3600 ek gösterge düzenlemesiyle birlikte getirilen haklardan faydalanabilecek.

GENİŞLETİLMESİ TALEP EDİLDİ

Bakan Alim’in bu açıklamasının akabinde kapsam dışı kalan birtakım meslek kümeleri kendilerinin de ek göstergeye dahil edilmesi talebinde bulundu.

ERDOĞAN: AYRINTILARI YARIN AÇIKLAYACAĞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan mevzuyla ilgili dikkat çeken açıklamalar geldi. Kızılcahamam’da konuşan Erdoğan, “Çalışan ve emekli memurlarımız ile ilgili 3600 ek gösterge ile bilinen çalışmayı tamamladık ve meclis evresine getirdik. Yarınki kabine toplantısı akabinde yapacağımız millete sesleniş konuşmamızda bu hazırlığı ayrıntılarıyla anlatacağım. Yalnızca 4 meslek kümesini değil, 5 milyonu aşkın memurumuzun, emeklilerimizin tamamını ilgilendiren bir formülle bu sorunu çözdüğümüzün muştusunu paylaşmak istiyorum” dedi.

İlgili Haberler