Shell’de İki Yeni Atama

Shell Türkiye’de gerçekleştirilen yeni atamalarla Petek Işık Eyilik Shell Güç Türkiye Ülke Müdürü, Burak Gürtekin...

Shell’de İki Yeni Atama

Shell Türkiye’de gerçekleştirilen yeni atamalarla Petek Işık Eyilik Shell Güç Türkiye Ülke Müdürü, Burak Gürtekin ise Shell Marine Türkiye Denizcilik Satışları Müdürü oldu.

1923 yılından bu yana Türkiye’de güçlü faaliyetlerini sürdüren Shell, Shell Güç Türkiye Ülke Müdürlüğü vazifesine Petek Işık Eyilik’in ve Shell Marine Türkiye Denizcilik Satışları Müdürlüğü vazifesine Burak Gürtekin’in getirildiğini duyurdu. Daha evvel Shell Güç Türkiye Ülke Müdürlüğü misyonunu sürdüren Emre Yıldız, İspanya Yenilenebilir & Güç Tahlilleri Genel Müdür’ü olarak atandı. Shell Marine Türkiye Denizcilik Satışları Müdürlüğü vazifesini Gürtekin’e devreden Aykut Soydan ise Shell Marine Kurumsal Müşteriler Ortadoğu Yöneticisi olarak Shell’deki mesleğine Dubai’den devam edecek.

Petek Işık Eyilik, 2010 yılında Shell’e katıldı ve Shell Güç Türkiye operasyon ve ticaret gruplarında çeşitli misyonlar üstlendi. 2017 yılında Shell Enerji’nin Ticaret Müdürü olarak atanan Eyilik, satış ve tedarik alanlarında kıymetli çalışmalara imza attı. Yeni rolünde Eyilik, Shell Enerji’nin Türkiye’deki iş kolunu yönetecek ve Shell’in doğal gaz ve elektrik portföyünün büyümesine, karbon nötr maksatları doğrultusunda müşterilerinin güç dönüşümlerine dayanak verilmesine liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Sanayi Mühendisliği Kısmı mezunu olan Eyilik, Sabancı Üniversitesi Sanayi Mühendisliği ve İşletme çift anadal yüksek lisans programını tamamlamıştır.

Burak Gürtekin ise 2012 yılında Shell’e Filo Tahlilleri Müşteri Operasyonları Uzmanı olarak katıldı ve sonraki 10 yıllık süreçte Filo Tahlilleri ve Madeni Yağlar Satış Operasyonları gruplarında rol aldı. Son olarak Müşteri Operasyonları Madeni Yağlar takımında vazife üstlenen Gürtekin, Shell Marine Türkiye Denizcilik Satışları Müdürü olarak başarılı çalışmalarına devam edecek.

Gürtekin, 2011 yılında İTÜ Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı