Sağlık Müdürü Gülüm, hastaneyi denetledi

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde denetlemede bulundu. Müdür Gülüm, Şanlıurfa’da sağlık sunumunu daha iyiye götürme çabası içerisinde olacaklarını söyledi.

Sağlık Müdürü Gülüm, hastaneyi denetledi
23 Haziran 2021 - 09:51
Reklam

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü görevini yürütürken Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü olarak atanan Prof. Dr. Mehmet Gülüm, kentte bulunan hastanelerde incelemelerde bulunmaya başladı. Şanlıurfalı olan Müdür Gülüm’ün ilk adresi, daha önce kentte başhekimlik görevinde de bulunmuş olduğu Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi oldu. Başhekim Dr. Ahmet Kaya ve başhekim yardımcıları tarafından kapıda karşılanan Müdür Gülüm, daha sonra hastanede denetlemede bulundu. Başhekim Kaya tarafından çiçeği burnunda Müdür Gülüm’e, hastanenin eksiklikleri anlatıldı.

HASTALARI DİNLEDİ

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, hastaneyi gezerken tedavi gören hastaları da ziyaret etti. Hastalara acil şifalar dileyen ve taleplerini dinleyen Gülüm, hastaların yaşadığı sıkıntıların çözümü için hastane yönetimine talimat verdi.

GÜLÜM: EKSİKLİKLER GİDERİLECEK

Hastanedeki incelemelerine dair açıklamada bulunan İl Sağlık Müdürü Gülüm, 6 yıl önce Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başhekim olarak çalıştığına vurgu yaparak, “6 yıl sonra Şanlıurfa’ya İl Sağlık Müdürü olarak geldim. Bizim bıraktığımız seviyeye göre sağlık hizmetleri çok daha üst seviye çıkarılmış. Hem fiziki mekân oldukça rahatlatılmış, hekim ve sağlık çalışanlarının sayısında iyileşme var. Başhekim ve başhekim yardımcılarımızla buradaki eksikleri konuştuk, bunlarla ilgili de bir çalışmaları var ve hafta sonuna kadar onu sunacaklar. Daha sonra Bakanlık boyutuyla da hızlı bir şekilde buranın eksikliklerini tamamlayıp sağlık hizmetinin sunumunu daha da iyileştirme adına inşallah katkıda bulunmaya çalışacağız” dedi.

Göreve gelen her idarecinin sağlık sunumunun üzerine bir taş koymak istediğini belirten Gülüm, “Bizde onun arzusundayız, sağlık sunumunu daha iyiye götürme çabası içerisindeyiz. İnşallah Allah da yardımcımız olur ve çok güzel işler yaparız” diye ifade etti.

“AMELİYATTA KAPASİTE AŞILACAK”

Gülüm, ameliyat sayısında pandemi öncesine göre yüzde 80’e ulaşıldığına da dikkat çekerek, “Biz bunun daha da iyileştirilmesi, daha da artmasını arzu ediyoruz. Bununla ilgili arkadaşlar gerekli çalışmaları yapıp pandemi öncesindeki kapasiteyi aşacaklardır” şeklinde konuştu.

Müdür Gülüm, incelemelerinin ardından hastaneden ayrıldı.

URFA YAZAR


YORUMLAR

  • 0 Yorum