Paribu Hub MardinUP destekçileri ortasında yer aldı

Paribu tarafından blokzincir bilinirliğini artırmak ve ekosisteminin sürdürülebilir biçimde büyümesini sağlamak amacıyla kurulan Paribu Hub’un...

Paribu Hub MardinUP destekçileri ortasında yer aldı

Paribu tarafından blokzincir bilinirliğini artırmak ve ekosisteminin sürdürülebilir biçimde büyümesini sağlamak amacıyla kurulan Paribu Hub’un destekçileri ortasında yer aldığı MardinUP Girişimcilik Konferansı 22 Ekim’de gerçekleşti.

Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve başkan kripto para süreç platformu Paribu tarafından kurulan Paribu Hub; eğitim, içerik, aktiflik sponsorluğu ve mentörlük dayanağı vererek blokzincir ekosistemi için paha yaratan çalışmalar yürütüyor. Türkiye’deki blokzincir bilinirliğini artırmayı ve ekosistemin sürdürülebilir formda büyümesi için servisler sunmayı amaçlayan platform, girişimcilik alanına katkı sağlama misyonu doğrultusunda MardinUP Girişimcilik Konferansı’na dayanak verdi.

Genç teşebbüsçü adaylarının ve mahallî iş insanlarının ulusal ve memleketler arası girişimcilerle bir ortaya getirilmesini hedefleyen MardinUP Girişimcilik Konferansı 22 Ekim’de Mardin Artuklu Üniversitesi mesken sahipliğinde gerçekleştirildi. Üniversiteler, akademisyenler ve öğrencilerle bağ kurma gayesi olan Paribu Hub’un sponsorları ortasında yer aldığı, 400 kişinin katıldığı konferansta,Yerel Kalkınmada Girişimciliğin Rolü odağıyla başarılı iş insanlarının perspektif ve öykülerine kulak verildi.

Konuşmacılar ortasında başarılı teşebbüsçüler de yer aldı

Konuşmacıları ortasında Faruk Eczacıbaşı, Sina Afra, Ebru Baybara Demir, Mehru Aygül, Koray Bahar, Kemal Tamer, Barbaros Özbuğutu, Sinan Güler ve Umutcan Savcı üzere başarılı teşebbüsçü ve yatırımcılar konferans kapsamında genç teşebbüsçü adaylarının sorularını yanıtlayarak muhtemel istihdam alanları ve girişimcilik imkanlarına dair bilgilendirmelerde bulundular.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı