2023’ün birinci gongu Oncosem için çaldı

Kemoterapi ilaç hazırlama sistemleri üreticisi Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin halka arzı dolayısıyla Borsa...

2023’ün birinci gongu Oncosem için çaldı

2023 un ilk gongu oncosem icin caldi 1672757539 976

Kemoterapi ilaç hazırlama sistemleri üreticisi Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin halka arzı dolayısıyla Borsa İstanbul’da (BİST) gong merasimi düzenlendi.

İSTANBUL (İGFA) – Borsa İstanbul’da (BİST) gong, bu kere Oncosem için çaldı. İnfo Yatırım aracılığıyla halka arz sürecini muvaffakiyetle tamamlayan şirketin, halka arz büyüklüğü 104 milyon 125 bin TL, halka açıklık oranı ise 24.95 olarak gerçekleşti.

Borsa İstanbul’da düzenlenen Gong Töreni’ne Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Oncosem İdare Şurası Lideri Erol Çelik, İnfo Yatırım Genel Müdürü Tarkan Akgül katıldı.

Törende konuşan Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Oncosem, halka arzda gelen yüksek taleple ve 104 milyon TL fiyatında halka arz geliriyle başarılı bir halka arz gerçekleştirmiştir. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Oncosem’in halka arzında yurt içi ve yurt dışı kurumsal yatırımcılardan gelen yüksek talep, hem Oncosem’e hem de sermaye piyasalarımıza olan inancı göstermektedir. Ben bu inancın 2023 yılındaki halka arzlarda da devam edeceğini düşünüyorum. Yılın bu birinci gong merasiminde, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı ve borsamızın kuruluşunun 150. yılı olan 2023 yılının, şirketlerimize, yatırımcılarımıza, aracı kurumlarımıza, tüm paydaşlarımıza, borsamıza, sermaye piyasamıza ve ülkemize güzel olmasını diliyorum” dedi.

HEDEF DÜNYANIN SAYILI ŞİRKETLERİNDEN BİRİ OLMAK

Oncosem’in 26 yıllık geçmişine çok kıymetli muvaffakiyetler sığdırdığını, bugün ise bu muvaffakiyetlerini halka arzla taçlandırdıklarını söyleyen Oncosem İdare Şurası Lideri Erol Çelik, “Oncosem olarak kemoterapi ilaç hazırlama sistemleri üretiminde Türkiye’de kesim önderi olduk ve bu başarılara insani pazarlama prensiplerimizden hiç ödün vermeden ulaştık. 30 ülke ve Türkiye genelinde 50 özel ve kamu sıhhat kuruluşunun onkoloji merkezlerinde kurduğumuz sistem sayesinde bugün her iki hastadan birine kemoterapi dayanağı vermekten gurur duyuyoruz. Bu etapta, halka arzdan çok daha evvel bize inanan ve gelecek için güçlü adımlar atmamız ismine gücümüze güç katan Lydia Yatırım Holding ve Bulls Teşebbüs Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nın vizyoner yöneticilerine de teşekkür ediyorum. Şu anda bize güvenen yatırımcılardan aldığımız güçle artık Borsa İstanbul’dayız. Amacımız halka arzdan elde ettiğimiz gelirle yeni yatırımlara imza atmak ve Oncosem’i kendi alanında yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın sayılı şirketleri ortasında yer almasını sağlamak” diye konuştu.