TürkTraktör New Holland ve CASE IH’in Geniş Ürün Yelpazesiyle Bursa Fuarı’na Çıkartma Yapıyor

Türkiye’nin otomotiv bölümündeki birinci üretici kuruluşu ve tarım mekanizasyonundaki önder firması TürkTraktör, 4-8 Ekim tarihlerinde...

TürkTraktör New Holland ve CASE IH’in Geniş Ürün Yelpazesiyle Bursa Fuarı’na Çıkartma Yapıyor

Türkiye’nin otomotiv bölümündeki birinci üretici kuruluşu ve tarım mekanizasyonundaki önder firması TürkTraktör, 4-8 Ekim tarihlerinde düzenlenen 19. Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda en yeni ve çevreci modelleriyle yer alıyor. Türkiye’de birinci sefer Bursa’da sergilenen ileri emisyon standartlarında üretilen Faz 5 motorlu New Holland T3F ile dikkatleri çeken TürkTraktör, ileri teknoloji eseri Hassas Tarım Ekipmanları ile de çiftçinin dijital dönüşümüne dayanak oluyor.

Bursalı gazetecilerle buluşan TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, bereketli toprakları, yüksek üretim gücü ve tecrübesiyle ülkemizin tarım tarihinde çok kıymetli bir rol oynayan Bursa’da olmanın heyecanı ve memnunluğu içinde olduğunu belirtti. TürkTraktör’ün 68 yıldır çiftçilerle yazgı birliği yaptığını ve onların her gereksiniminde yanında buldukları bir dost haline geldiğini belirten Özüner, “Tarihimizin ve bölümdeki liderliğimizin bize yüklediği sorumlulukların şuuruyla dün olduğu üzere bugün de ülke tarımını ve çiftçimizi daha ileriye taşımak için çalışıyoruz. Bu çerçevede araştırma geliştirme, inovasyon, dijital dönüşüm ve sürdürülebilirlik odağında birçok farklı çalışmalar yürütüyoruz. Yetmişinci yaşımıza yaklaşırken tüm bu çalışmalarımızı ‘TürkTraktör Tarımı Dönüştürür, Geleceğe Hazırlar’ emeliyle özetledik. Zira geleceği şekillendirmek için niyet ve fikirlerimizden başlayarak üretim usul ve alışkanlıklarımızı yürekle değiştirmek ve dönüştürmek zorundayız” dedi.

İlk sefer Bursa Tarım Fuarı’nda sergilenecek iki etraf dostu traktör modelinin geleceğin tarımına ışık tutacağını belirten Özüner, “Ülkemizde ve dünyada iklim krizinin tesiri artık daha fazla hissedilir oldu. Tarımın kıymeti her geçen gün daha âlâ anlaşılıyor. Çiftçimiz de artık etraf konusunda daha şuurlu. Toprağı daha az kirleten tıpkı vakitte yakıt tasarrufu sağlayan yeni kuşak motorlu traktörleri tercih etmeye başlıyor. Bunlardan biri olan Faz 5 emisyon kriterlerinde ürettiğimiz verimli ve çevreci motoruyla New Holland T3F modelimiz Bursa’da görücüye çıkıyor. Bunun yanında emisyon geçiş takvimine paralel olarak 2023 yılı Haziran ayına kadar sekiz farklı seri traktörün Faz 5 emisyon kriterlerinde üretimine başlayacağız. Ayrıyeten Dünyada 2022 yılında Yılın Sürdürülebilir Traktörü Ödülü’nü kazanan New Holland T6.180 Methane Power modelimiz de birinci defa Bursa’da sahne alıyor. Türkiye’de artan biyogaz üretimi tesislerine yönelik olarak ileride bu usul alternatif yakıtla çalışan traktörlere olan ilginin artmasını bekliyoruz” dedi.

“Yerli Üretim Atağımıza Traktör Kabinini de Ekledik”

TürkTraktör’ün esnek ve geniş üretim kapasitesiyle Türkiye için paha yaratmaya devam ettiğini belirten Özüner kelamlarını şöyle sürdürdü: “Daha evvel yurtdışından tedarik ettiğimiz TR6 serisi kabinlerini Erenler Fabrikamızda üretmenin memnunluğunu yaşıyoruz. Bundan bu türlü yerli pazara yönelik ürettiğimiz, Yerli Dev olarak nitelendirilen tüm TR6 serisi eserlerimizde Erenler Fabrikamızda üretilmiş kabinler yer alacak. Bu atak ile yerlilik oranımızı daha da artırırken kapasitemizi de daha verimli kullanıyoruz. Üretimdeki gücümüzü teyit eden 1 milyonuncu traktörümüzü de geçtiğimiz yıl banttan indirerek kesimimiz ismine çok kıymetli bir eşiği atladık.”

Son İki Yılda İhracat Rekorları Kırıldı

Üretim rekorlarıyla geçen 2021’in akabinde yeni yıla ihracat rekorlarıyla başladıklarını belirten TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, “2022 yılının birinci sekiz aylık devrinde geçen yılın yüzde 13 üzerinde bir artış yakalayarak 10 bin 817 adet ihracat gerçekleştirdik. Üretim tarafında da birinci sekiz ayda 26 bin 822 adet traktörü bantlarımızdan indirdik. Çiftçimizin büyük teveccühü ile New Holland markamız 15 yıldan fazla müddettir kesintisiz biçimde pazardaki liderliğini sürdürüyor. Premium markamız CASE IH ise pazarda üçüncü konumda” dedi.

Bursa Tarım Fuarı’nda Çevreci ve Tasarruflu Modeller Öne Çıkıyor

TürkTraktör’ün pazar başkanı markası New Holland, Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda “TürkTraktör Geleceğe Hazırlar” emeli doğrultusunda üretimini gerçekleştirdiği T3F serisini sergiliyor. Common-Rail yüksek basınçlı yakıt enjeksiyon sistemine sahip yeni T3F, en şimdiki emisyon standardı olan Faz 5 motoruyla daha tasarruflu ve daha çevreci bir üretim imkânı sunuyor.

Fuarın başka yıldızları metan gazı ile çalışabilen T6.180 Methane Power ve en ağır işler için tasarlanmış ve T7 HD serisinin yeni jenerasyonu T7 HD PLMI.

TürkTraktör’ün premium markası CASE IH ise 250, 270 ve 300 HP nominal motor güçleri sunan üç farklı modele sahip Yeni Optum AFS Connect serisi ile fuarda yer alıyor.

New Holland ve CASE IH Tarım Makineleri de Fuarda

Farklı gereksinimlere uygun geniş model seçenekleri ile yeni tasarım TürkTraktör Toprak Sürece Makineleri Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda çiftçilerin beğenisine sunuluyor. Ayrıyeten bu sene eser gamına dahil olan TürkTraktör Mısır Silaj Makinesi ve Teleskopik Yükleyici de sergilenen eserler ortasında.

Tüm düzenekleri yüksek verimlilik ve ağır hizmet tipi için tasarlanmış olan CASE IH Büyük Balya Makineleri ve uzun saatler uzunluğu kesintisiz ekim imkânı sunan CASE IH Hassas Ekim Makineleri de TürkTraktör standında incelenebiliyor.

Tarlam Cepte Kullanıcı Sayısı 100 Bini Geçti

Bursa’da çiftçileri bekleyen bir öbür sürpriz ise TürkTraktör’ün tarımın ve çiftçilerin dijital dönüşümünü desteklemek için hayata geçirdiği Tarlam Cepte’nin yeni özellikleri ve kampanyaları olacak. Mısır Randıman Rekolte Kestirimi ile kullanıcılarına yeni bir hizmet daha sunan Tarlam Cepte, tarlaya ekilen tohum ölçüsünü belirttikten sonra 4-6 saat içerisinde rekolte iddiasını çiftçiye sunuyor.

Toplamda 51 bin 372 adet tarlanın izlenebildiği Tarlam Cepte’nin ikinci versiyonunda Tarla Karşılaştırma özelliği ile komşu tarla ile bitki sıhhati skorlaması yapılabiliyor. Tıpkı vakitte Eser Deseni özelliği ile de çiftçiler bulundukları pozisyonda yer alan bölgelerde yetiştirilen eserleri uygulama üzerinden görebiliyor.

Şimdiye dek 100 bin kullanıcıyı aşan Tarlam Cepte, Bursa Tarım Fuarı vesilesiyle özel bir çekiliş de düzenliyor. Uygulamayı indirenler 14 Ekim’e kadar sürecek kampanyayla elde ettiği çekiliş hakkı ile traktör kazanma talihi yakalıyor. Bununla birlikte Tarlam Cepte kullanıcıları, yetkili bayi ve servislerden yapacakları özgün yedek kesim alışverişlerinde 350 TL’ye varan indirim fırsatlarından faydalanabilecek.

Bursa Tarım Fuarı’na özel TürkTraktör, Ekim ayı boyunca geçerli avantajlı finansman kampanyalarını da çiftçilere sunuyor. TürkTraktör, finansman muhtaçlığı olan çiftçiye New Holland ve CASE IH marka yerli traktör alımlarında geçerli olmak üzere; yem karma, toprak sürece, pulluk ve römorklarda geçerli 10.000 TL indirim imkânı sağlıyor.

TürkTraktör Drone ile İlaçlama Daha Tasarruflu

Büyük alanların ilaçlamasında maliyet, işgücü ve vakit tasarrufu sağlayan, geniş uygulama yelpazesi, kullanım ve bakım kolaylığı, yüksek randıman ve etraf muhafaza üzere imkanlar sunan teknoloji eseri TürkTraktör Drone hizmetiyle ilgili bilgiye de fuar boyunca ulaşılabiliyor. Şu anda beş pilot bayide drone ile ilaçlama hizmetini sunan TürkTraktör, 2023 yılında bu alandaki hizmet ağını da genişletmeyi hedefliyor.

Hassas Tarım Eserleri Görücüye Çıkıyor

Dünyada tarım teknolojilerinin öncü şirketlerinden Trimble’ın Türkiye’deki yetkili satış ve servis distribütörü olan TürkTraktör, Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda çiftçilerin çalışma performanslarını artıracak hizmetlerini de Türk çiftçisiyle buluşturacak.

Otomatik Dümenleme Sistemi, Akış ve Uygulama Denetim Sistemlerine ek olarak yerli olarak geliştirilen manuel dümenleme sistemi de fuar boyunca tanıtılacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı