İbrahim Tatlıses 15 Temmuz Şehitleri İçin 100 Kurban Kestirdi

15 Temmuz ile ilgili paylaşım yapan İbrahim Tatlıses ihtiyaç sahiplerine dağıtılması için 100 kurban kestirdi ve dağıttırdı.

İbrahim Tatlıses 15 Temmuz Şehitleri İçin 100 Kurban Kestirdi
15 Temmuz 2020 - 17:00

15 Temmuz ile ilgili paylaşım yapan İbrahim Tatlıses ihtiyaç sahiplerine dağıtılması için 100 kurban kestirdi ve dağıttırdı.

İbrahim Tatlıses instagram adresinden yaptığı paylaşımda 15 Temmuz darbe girişimini andı.

Tatlıses paylaşımında şunları ifade etti: "Bizim milletimiz yıllarca yeni şehitlerle, yeni gazilerle yüreğini hep sıcak ve canlı tutmuştur, bundan sonra da öyle olacaktır. Yeni nesillerin 15 Temmuz şehitlerini hatırlamaları, yad etmeleri için bu tarihi Demokrasi ve Milli Birlik Günü adıyla resmi bayram olarak ilan edildi. Her anımızda, ama özellikle de 15 Temmuz’da şehitlerimizi, gazilerimizi, meydanları, sokakları dolduran kahramanlarımızı hep kalbimizde yaşatacağız. Biz bugün nasıl ecdadı rahmetle ve minnetle yâd ediyorsak, inşallah sonraki nesiller de 15 Temmuz kahramanlarını aynı şekilde anacaklar, hatırlayacaklardır. 15 Temmuz gecesi Türkiye’yi karanlığa gömmek istediler, ama başaramadılar. Allah kurdukları tuzakları başlarına geçirdi. Bir üstadımız ne diyor biliyor musunuz: “Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır.” O karanlık geceye teslim olmadıkları için milletimin her bir ferdine minnettarız. O karanlık geceyi aydınlatan herkese minnettarız.."

Adıyaman Kahta İlçesinde 100 Kurban Kestirdi

İbrahim Tatlıses 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan kişiler için Adıyaman’ın Kahta ilçesinde 100 kurban kestirdi. TÜGVA İl Başkanı İdris Toprak, konuyla ilgili açıklama yaptı. Başkan Toprak, İbrahim Tatlıses katkılarıyla 100 adet kurban keseceklerini ve kesilen kurbanların ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını söyledi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum