Halfeti'nin doğası, Urfalı sanatçısının sanatıyla birleşti

Şanlıurfalı Santur Sanatçısı Sedat Anar, karantina günlerinde eşi ile birlikte kulakların pasını siliyor.

Halfeti'nin doğası, Urfalı sanatçısının sanatıyla birleşti
10 Mayıs 2020 - 11:24 - Güncelleme: 10 Mayıs 2020 - 13:58

Yaptığı müzikler ve çıkardığı albümlerle adından söz ettiren Şanlıurfalı Sanatçı Sedat Anar, eşi Damla Anar ile birlikte konser veriyor.

Koronavirüs nedeniyle kısıtlamaların devam ettiği  bugünlerde çalışmalara devam eden Sanatçı Anar, 'Sakin Şehir' Halfeti'nin eşsiz manzarasını da arkasına alarak, eşi ile bestelerine devam ediyor.
Her hafta yeni bir besteyi sevenleriyle buluşturan Anar, bu kez Niyazi-i Mısri’nin “Çağırıram Dost” adlı şiirine yaptığı besteyi yayımladı.

İşte, o anlar:Yaptığı paylaşıma bir de not düşen Anar, şu ifadelere yer verdi:

"Her hafta doğup büyüdüğüm memleketim Halfeti’de bir bestemizi icra edip siz kıymetli dinleyicilerimizle paylaşacağız. Bu hafta Niyazi-i Mısri’nin Çağırıram Dost adlı şiirine yaptığımız besteyi icra ettik. Klipte arkamızda yer alan köyün adı sular altında kalan “Çekem köyü.” Terkedilmiş köye bestemizi ve müziğimizi bırakmak istedik. Çekem köyünün güzelliklerini sular bile örtemedi çünkü. Klibimizde Halfeti’den de görüntüleri kullandık."

URFA YAZAR


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Etkilenen Okuyucu
    3 hafta önce
    Oldukça büyüleyici, bu tür çalışmalara belediyelerin destek vermesi lazım, bu tür eserler tarihi ve kültürü birebir yaşatmayı sağlıyor.