Hacı Kamil Konağı'nın yanına yeni bir taş konak yapılıyor

Şanlıurfa’da, Kızılay Meydan Projesi kapsamında yıkımı gerçekleştirilen bölgeye 2 kattan oluşacak yerel mimariye uygun yeni bir yapı inşa edilecek.

Hacı Kamil Konağı'nın yanına yeni bir taş konak yapılıyor
27 Temmuz 2021 - 09:31
Reklam

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Kızılay Meydan Projesi kapsamında ilk olarak eski Şanmed binası olarak bilinen yapının yıkımını gerçekleştirdi. Daha sonra Kızılay Binasının da yıkım işlemlerini tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, son olarak da Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) eski binasını yıktı. Büyükşehir Belediyesi, Kızılay Meydan Projesi kapsamında yıkımı gerçekleştirilen eski Şanmed Hastanesi binasının yerine 2 kattan oluşacak yerel mimariye uygun yeni bir yapı inşa edilmesine karar verildi.

 

“BÜTÜNLÜĞÜ SAĞLAYACAK”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, yapılması planlanan yapı ile ilgili görselleri sosyal medya hesaplarından paylaşarak, “Bildiğiniz üzere Şanlıurfa geleneksel mimarisinin en güzel örneklerinden olan Hacı Kamil Konağı'nı gün yüzüne çıkarıyoruz. Yine aynı bölgede, İpek Palas Oteli’nin hemen önüne; bütünlüğü sağlayacak ve yerel mimariye uygun yeni bir yapı daha kazandırıyoruz. Hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

URFA YAZAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum