Günlük koronavirüs tablosunda ilginç değişiklik

Günlük Koronavirüs tablosunda artık yoğun bakım hasta sayısı gösterilmiyor. Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, ''Neden artık yok'' sorusuna cevap olarak nedenini tam olarak bilmediğini söyledi.

Günlük koronavirüs tablosunda ilginç değişiklik
31 Temmuz 2020 - 14:22
Reklam

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın her akşam koronavirüs ile ilgili yaptığı paylaşımda Türkiye'deki vaka sayılarını tablo şeklinde paylaşıyordu. Ancak son paylaşımda yoğun bakımda yatan hasta sayısı yer almıyor. Bununla birlikte akıllara soru işaretleri oluştu. Yapılan değişiklik nedeni merak edilirken, Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara ise "Artık neden verilmediğini kesin net olarak bilmiyorum" dedi.


Prof. Dr. Kara, sözlerine şöyle devam etti; "Bir kısmı çok klinik tablosu ağır olmayan hastalar olabiliyordu. Servisteki hastanın da durumu ağır olabiliyordu. O nedenle ben açıkçası, ağır hastaların verildiğini düşünüyorum. Ama bunda kesin bir şey söylemem çok mümkün değil."

Eski tabloda "Toplam Yoğun Bakım Hasta Sayısı" ve "Toplam Entübe Hasta Sayısı" verileri yer alırken, yeni tabloda ise yüzde olarak "Hastalarda Zatürre Oranı" ve "Ağır Hasta Sayısı" bilgileri yer alıyor.YENİ TABLO

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum