Gençlere günlük 10 Euro harçlık ve makine eğitimi

Ege Bölgesi Sanayi Odası(EBSO) tarafından İstihdam, Eğitim yahut Öğretimde Olmayan Gençler İçin İşgücü Piyasası Destekleme...

Gençlere günlük 10 Euro harçlık ve makine eğitimi

Ege Bölgesi Sanayi Odası(EBSO) tarafından İstihdam, Eğitim yahut Öğretimde Olmayan Gençler İçin İşgücü Piyasası Destekleme Programı’na (NEETs) başvurusu yapılan “NEET Makine Bölümünü Geleceğe Taşıyor” isimli AB projesine müracaatlar başladı. Eğitim ve istihdam dışındaki gençlerin işgününe katılması maksadıyla gerçekleştirilen projede Gençler 2 aylık eğitim süreci boyunca hem makine teknolojileri alanında eğitim; hem de günlük 10 Euro dayanak alacak. 

Projenin genel gayesinin, toplum seviyesinde olumlu ekonomik tesir ve geçim kaynağı sağlamak, 18-29 yaş aralığındaki ne eğitimde ne de istihdamda olan genç bayan ve erkek nüfusun toplumsal entegrasyonunu desteklemek olduğu belirtildi. Başta İzmir olmak üzere Türk Makine Teknolojileri kesiminin gereksinimlerine yönelik hizmetlerin geliştirilmesinin planlandığı projede, mesleksel gelişim eğitimleri yoluyla istihdam gereksinimi sıkıntılarına daha âlâ karşılık verebilmek, istihdam edilebilirliği artırmak, ne eğitimde ne de istihdamda olan genç nüfusun etkin bir işgücü olmalarına yardımcı olmak bahis başlıkları yer alacak.

 

Öğretmenlerin eğitimleri tamamlandı

12 ay sürecek projenin toplam bütçesi yaklaşık 328 bin Euro olduğu belirtilirken bu kapsamda Ağustos ayı içerisinde, seçilen ve kursiyerlere eğitim verecek öğretmenlerin, çağın ve dalın en aktüel müfredatları ile Almanya’daki eğitimleri tamamlandı. 

Başvuru yapmak isteyen gençler, Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın 0 232 455 29 82 numaralı telefonunu ve [email protected] adresini kullanabilecekler. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı