İnsan kaynakları sektöründe devrim niteliğinde bir ilk BondedX ile patron sizsiniz

İstihdam piyasasındaki meseleleri gidermek ve insan kaynakları süreçlerini dijitalleştirmek ismine çalışan taşınabilir uygulama Bonded 24...

İnsan kaynakları sektöründe devrim niteliğinde bir ilk BondedX ile patron sizsiniz

İstihdam piyasasındaki meseleleri gidermek ve insan kaynakları süreçlerini dijitalleştirmek ismine çalışan taşınabilir uygulama Bonded 24 Saatte İş, yeni eseri BondedX’i yayına aldı. BondedX, dünyada rakibi olmayan bir ‘mülakat pazaryeri’ yaratarak bugüne dek yalnızca beyaz yakalılar için uygulanan ‘headhunting’ formülünü mavi ve gri yakalılara uyarlıyor. İş arayanları platformdaki yanlışsız ilanlara yönlendirerek adayların müracaat yapmadan randevularını şahsen ayarlamalarını sağlayan BondedX, her adaya bir işe alım asistanı da atayarak istihdam piyasasına süratli, verimli ve ihtilal niteliğinde bir model kazandırıyor.

İstihdam piyasasında hakikat patron ile hakikat çalışan adayını süratle eşleştirerek teknoloji odaklı, emniyetli ve pratik bir tahlil sunan insan kaynakları platformu Bonded 24 Saatte İş, yeni eseri BondedX’i kullanıcılarla buluşturdu. İşe alım dalındaki verimliliği artırmak üzere geliştirilen BondedX, klâsik dinamikleri değiştiren, işe yerleşme suratını artıran, adayların ve şirketlerin beklentilerini azamî seviyede karşılayan bir ‘mülakat pazaryeri’ olarak konumlandırılıyor. Patronlar açısından premium üyelik modeliyle çalışan BondedX, şirketlere gerçek adayları yönlendirerek vakit ve maliyet tasarrufu sağlarken, iş arayanlara fiyatsız üyelik modeliyle sürecin tüm denetimini üstlenebilecekleri ihtilal niteliğinde, yepisyeni bir sistem sunuyor.

“BondedX üzerinden işe yerleşme mümkünlüğü 72”

BondedX’in geliştirilmesinin ardında yatan içgörüleri paylaşan Bonded 24 Saatte İş Kurucu Ortağı Gizem Yasa, “Dinamikler süratle değişiyor ve bu değişime ayak uydurmak zorunda olduğumuzun farkındayız. Geçmişte iş verenler eleman seçiyordu, artık ise adaylar patron seçiyor. Şayet işler adayların beklentilerini karşılamıyorsa, ne müracaat yapılıyor ne de görüşmeye gidiliyor. Her alanda olduğu üzere burada da verimlilik temel ve adaylar akıllarına yatmayan kurallar için yolda geçecek vakte ve harcayacakları paraya karşı hassaslar. Bonded 24 Saatte iş olarak BondedX’i geliştirirken önceliğimize verimliliği koyduk, iş ve eleman arama sürecini iki tarafın da beklentilerine uygun hale getirdik” dedi.

BondedX ile adayların iş bulma süreçlerini hızlandırdıklarını ve süreci denetim altına almalarını sağladıklarını belirten Gizem Yasa, “Adaylar, ilanlara müracaat yapmıyor. Müracaatının onaylanmasını beklemiyor. Olumlu geri dönüş alsa bile “Biz sana en yakın vakitte geri dönüş yapacağız” kelamlarını hiç duymuyor. İstediği işi seçiyor, karşısına çıkan birkaç soruyu cevaplıyor. Şayet seçtiği işin kriterlerini karşılıyorsa direkt şirketin takviminden kendi görüşmesini kendisi ayarlıyor. En kıymetlisi tüm kurallar uyuşmuyorsa ne şirketin vakti boşa gidiyor ne de aday iş görüşmesine gitmek için vakit ve para kaybediyor. Şayet ortada bir randevu varsa, o randevuya gidildiğinde işe alınma mümkünlüğü 72’ye çıkıyor” tabirlerini kaydetti.

BondedX’ten hizmet almak için başvuran her şirketin kurallarını gözden geçirdiklerinin altını çizen Yasa; düşük maaş teklif eden, adayların beklentisinin aşağısında kalacağını öngördükleri, yan yahut toplumsal haklar tarafında yetersiz olduğunu gözlemledikleri şirketlerle çalışmadıklarını söyledi. Gizem Yasa, bu biçimde bir inanç ortamının tesis ederek Bonded 24 Saatte İş’in başlangıcından bu yana itimada aracılık etme kelamını BondedX ile daha ileri boyuta taşıdıklarını belirtti.

“BondedX ile iş görüşmesine iştirak oranı 58’e çıkıyor”

BondedX’in şirketler kanadında nasıl bir artı kıymet yarattığı hakkında bilgi veren 24 Saatte iş Kurucu Ortağı Mert Yıldız ise, “Türkiye’de bilhassa hitap ettiğimiz servis dalında iş görüşmesi yapmayı kabul etmesine karşın görüşmeye hakikaten giden aday oranı 7. Bu durum şirketlerin kanayan yarası zira işe alımdaki verimsizlik yahut gecikmeler kaybolan ciro manasına geliyor. Vaktinde işe alım yapamadığı için performans düşmesinden kaynaklı ciro kaybı ise 18. Biz tüm bunların önüne geçiyoruz. Hakikat adayı, çok süratli ve en verimli formda iş görüşmesine yönlendirince, BondedX için görüşmeye iştirak oranı 58’e çıkıyor ve durumların kapatılma ortalaması 3 gün. Münasebetiyle, şirketin ciro kaybını engelliyoruz ve şirketlere işe alım sürecini büsbütün BondedX’e bırakarak işlerine odaklanma fırsatı veriyoruz” açıklamasında bulundu.

“BondedX’te mavi ve gri yakalılar hak ettikleri pahası görüyor”

BondedX’in sunduğu bir başka değerli yeniliğin şu ana kadar beyaz yakada uygulanan ‘headhunting’ sisteminin mavi ve gri yakaya uyarlanması olduğunu da söz eden Mert Yıldız, “Her BondedX üyesi adayın bir işe alım asistanı oluyor ve iş görüşmesinden işe yerleşmesine kadar onunla birebir ilgileniyor. Özel ilgi yalnızca beyaz yakaya ilişkin olmaktan çıkıyor ve servis kesiminde çalışan adayların her biri hak ettiği pahası görüyor. Ayrıyeten dünyanın hiçbir ülkesinde adayların bu kadar süratli iş görüşmesi ayarladığı ve süreci denetim edebildiği öteki bir platform yok. İlan sitelerinden ya da işe yerleştirme yapan şirketlerden çok daha farklı bir noktada konumlandırıyoruz BondedX’i. Bizim gayemiz, işe alımda yeni bir devir başlatarak olmayanı yapmak. Şu an için bir web platformu olarak hizmet veren BondedX’i yakın bir vakitte mobilde de faal hale getireceğiz ve iş görüşmelerine gitme oranlarını daha da artırmak için farklı tahlillerle geliştireceğiz. BondedX, şimdilik Bonded 24 Saatte İş’ten başka bir platform olarak görünse de yakında Bonded 24 Saatte İş uygulamasının içerisine dahil edilerek premium bir hizmet olarak faaliyet gösterecek” formunda konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı