ASKON: Konya sanayicisi kahramanlık örneği gösteriyor

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Konya Şube Lideri Atilla Sinacı, Konya’nın İhracat sayılarını kıymetlendirdi....

ASKON: Konya sanayicisi kahramanlık örneği gösteriyor

askon konya sanayicisi kahramanlik ornegi gosteriyor 1672754287 216

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Konya Şube Lideri Atilla Sinacı, Konya’nın İhracat sayılarını kıymetlendirdi.

KONYA (İGFA) – ASKON Konya Şube Lider Atilla Sinacı, Konya’nın 3 milyar 262 milyon dolar ihracat ile Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdığını belirtti.

Konya’nın Cumhuriyet’in 100. yılında daha kararlı ve istekli bir çalışma ile yeni rekorlara koşacağını belirten Lider Sinacı, “Cumhuriyetimizin 100. yılına girerken bu muvaffakiyete imza atarak hepimizin göğsünü kabartan Konyalı sanayicilerimizi ve çalışan kardeşlerimizi yürekten kutluyor, muvaffakiyetlerinin artarak devam etmesini diliyorum” dedi.

Konya’nın üretim alt yapısı ile ihracatını artırma oranının çok yüksek olduğunu vurgulayan Sinacı, “Konya’mızın ihracatı 2016 yılından bu yana, 7 yıldır kesintisiz olarak artıyor. 2016 yılında 1.3 milyar dolar ihracat yapan Konya’mız, 2022 yılında yüzde 8.9’luk artışla 3 milyar 262 milyon dolar ihracat gerçekleştirmeyi başardı. Bu bizim için büyük gurur” diye konuştu.

ASKON OLARAK İHRACATTA İTİCİ GÜÇ OLDUK

ASKON Konya Şubesi olarak Konya endüstrisinin ihracatını artırmaya yönelik çalışmalar yürüttüklerini belirten Sinacı, “ASKON Konya Şubesi olarak kentimizin ihracatta yakaladığı muvaffakiyet ivmesinin artarak devam etmesi için ihracat odaklı çalışmalar yürütmeye 2023 yılında da aralıksız devam edeceğiz. Sanayicilerimizle birlikte yürüttüğümüz yurt dışı iş seyahatlerimizi artıracağız. Alım heyetleri getirmeye devam edeceğiz. Teoride de firmaların ihracatı artırmaya yönelik eğitimler vermeyi sürdüreceğiz” tabirlerini kullandı.