Bu gece yarısından itibaren motorine 1 lira 16 kuruş artırım gelmesi bekleniyor

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar akaryakıt ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor....

Bu gece yarısından itibaren motorine 1 lira 16 kuruş artırım gelmesi bekleniyor

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar akaryakıt ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.

BU GECE YARISINDAN İTİBAREN ARTIRIM GELİYOR

Son devirde arka arda gelen indirim haberlerinin akabinde bu defa araç sahiplerinin keyfini kaçıracak okkalı bir artırım yolda. 3 Aralık Cumartesi gününden itibaren motorin fiyatlarına 1 lira 16 kuruş artırım geliyor. Akaryakıt fiyatlarında ise rastgele bir değişiklik beklenmiyor.

İSTANBUL’DA LİTRE FİYATI 23 LİRA 66 KURUŞA YÜKSELECEK

Bu gece yarısından itibaren tabelaya yansıyacak artırımla birlikte İstanbul’da motorinin litre fiyatı 23 lira 66 kuruşa, Ankara’da ise 23 lira 80 kuruşa yükselecek.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş eser fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve hürü nedeniyle şirketler ve kentlere nazaran küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK’nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında cürüm duyurusunda bulunmasının akabinde, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.