KTO Lideri Ömer Gülsoy’dan Togg’a övgü

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA) KTO Lideri Ömer Gülsoy ile Meclis Lideri Cengiz Hakan Arslan, Türkiye’nin...

KTO Lideri Ömer Gülsoy’dan Togg’a övgü

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
KTO Lideri Ömer Gülsoy ile Meclis Lideri Cengiz Hakan Arslan, Türkiye’nin yerli ve ulusal elektrikli arabası Togg’un Bursa Gemlik Kampüsü’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından banttan indirildiği merasime katılarak tarihi ana şahitlik etti.

Başkan Gülsoy ile Meclis Lideri Arslan, merasim öncesi Gemlik Yerleşkesini gezerek yerli ve ulusal arabamız Togg’u yakından inceledi. Ülkemizin güçlü yarınları için ortak hayalin eseri olan Togg’un birinci prototipine de isimlerini yazarak imzalarını attı.

Fikri ve sınai mülkiyeti % 100 Türkiye’ye ilişkin olan TOGG’un seri üretim yapacak yerleşkesi hakkında açıklamalarda bulunan Lider Gülsoy şunları söyledi. “Bir arabadan fazlası için yola çıkan Togg’un Gemlik Yerleşkesi, Cumhuriyetimizin 99’uncu kuruluş yıl dönümünde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı merasimle açıldı. TOBB çatısı altında 365 oda ve borsa liderleri olarak bizlerde bu tarihi güne şahitlik etmek emeliyle merasime katıldık. Ülkemizin ulaştığı gelişmişlik düzeyini yakından görmek bizler için gurur kaynağı oldu. Cumhuriyeti bu türlü bir gurur projesiyle kutlamak hepimiz için farklı keyifti. Togg milletimiz için bir gurur, dünya için örnek olacak bir proje. Türkiye, artık kendi yerli ve ulusal markasıyla, çağdaş üretim yerleşkesiyle yeni ligin de en değerli oyuncusu olacak. Ceddimizin söylediği üzere Hiçbir şeye gereksinimimiz yok, yalnız bir şeye muhtaçlığımız vardır; çalışkan olmak! Togg’da ülkemizin güçlü yarınları için ortak hayal kurmanın tadını hepimize yaşatan projenin ismi olmuştur. Türk teknolojisinin gelecek seyahatinde pahalı fikirleri hayata geçirme noktasında değerli bir atılım olmuştur. Togg önümüzdeki yıllarda da istihdam açısından da büyük fırsatlara kapı açmaya devam edecektir. Yerli ve ulusal arabamız ihracat pazarları açısından marka bedeli olacaktır. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak Babayiğitlerimizi, mühendislerimizi ve emeği olan tüm tasarım, üretim grubunu tebrik ediyoruz. TOBB çatısı altında 365 oda ve borsamızın da paydaşı olduğu TOGG’un seri üretime başlamasında, birinci günden beri büyük emeği ve çabası olan TOBB Liderimiz Rifat Hisarciklioglu’na tüm topluluğumuz ismine teşekkür ediyoruz. Tekerine taş değmesin, Yolun açık olsun Togg diyoruz. Ülkemize ve milletimize güzel uğurlu olsun”