Emeklilere iki müjde birden!

Milyonlarca emekli bekliyordu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk canlı yayında duyurdu. Kurban Bayramı ikramiyeleri ile ilgili çalışma yapıyoruz. Ödeme sürecini açıklayacağız.

Emeklilere iki müjde birden!
13 Haziran 2020 - 15:00


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Tamamlayıcı emeklilik sistemi ve emeklilerin Kurban Bayramı ikramiyeleri ile ilgili konuşan Bakan Selçuk, "Kurban Bayramı'nda emekli ikramiyeleri erken ödenecek mi?" sorusuna, "Hazine ve Maliye Bakanlığı ile gereken çalışmayı yaparız. Takvime göre yapılan çalışma sonucunda erken de ödeme olabilir zamanında da ödenebilir." cevabını verdi.
 
KIDEM TAZMİNATINA KARMA MODEL
 
Tamamlayı Emeklilik sistemi ile ilgili de konuşan Bakan Selçuk, "Nüfusumuz yaşlanmakta. Şu anda Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi önemli bir demokrafik fırsat penceremiz var. Emeklilik sistemlerini daha etkinleştirmek ve ortaya çıkarmak zorundayız. Tamamlayıcı emeklilik sistemine dair müzakerelerimiz devam ediyor. Kazanılmış haklar kesinlikle korunacak. Birden çok model var. Karma bir emeklilik sistemi. Taraflardan önerilerini de aldık, netleştiğinde detaylarını açıklayacağız. Hazine ve Maliye bakanlığımızla çalıştığımız bir model. Temel hedefimiz çalışanımızın emekli olduğunda daha iyi bir gelir seviyesi sağlamak ülkemize 2. ve 3. Basamağı kazandırabilmek" dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum