Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı! Gündem Değerlendirmesi Yapılacak

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantının ardından yaklaşan kurban bayramı ile ilgili açıklama yapılması bekleniyor. Koronavirüs nedeniyle herkesin merakla beklediği kısıtlama olacak mı sorusu cevap bulması bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı! Gündem Değerlendirmesi Yapılacak
27 Temmuz 2020 - 17:56
Reklam

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantının ardından yaklaşan kurban bayramı ile ilgili açıklama yapılması bekleniyor. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki kabine toplantısı, saat 15.40'da başladı. Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı tarafından açıklama yapılması bekleniyor.

Yaklaşan kurban bayramı ile ilgili kısıtlama olacak mı sorusu cevaplanması bekleniyor. Kurban bayramı tatil planı yapan birçok kişiyi ilgilendirecek olan bu kararı toplantı sonrası açıklanması bekleniyor.

Ayrıca toplantıda Ayasofya'nın tekrar camii olması değerlendirmesi ve bundan sonraki sürecin nasıl işleneceği hakkında bilgi verilmesi bekleniyor. 

Doğu Akdeniz, Akdeniz ve Ege'deki sıcak gelişmeler masada olacak. Ülkeler arası yaşanan sıcak temaslar ele alınması ve toplantı sonrası bu konu hakkında da açıklama yapılması bekleniyor.

Libya'da son durumun masada olması bekleniyor. Libya'da Sarrac Türkiye'ye gelmiş ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmüştü. Libya konusununda masada olacağı kesin.

Terörle mücadele ve Suriye konularınında değerlenceği toplantı sonrası Recep Tayyip Erdoğan saatler 18.00'i gösterdiğinde kameralar karşısına geçip kabine toplantısında dair gündem maddeleriyle ilgili açıklama yapması bekleniyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum