Uzaktan Eğitim'de Yaz kuran kursları başlıyor

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, koronavirüs nedeniyle bu sene yaz Kur’an Kursu eğitimlerinin camilerde yapılamayacağını ama televizyon üzerinden yayınlanacağını duyurdu.

Uzaktan Eğitim'de Yaz kuran kursları başlıyor
28 Haziran 2020 - 15:08


Her sene okullar  tatil olduktan sonra başlayan Yaz Kur’an Kursu  eğitimleri bu sene koronavirüs nedeniyle camilerde verilmeyecek.

Diyanet TV üzerinden hafta içi her gün yayınlanacak dersler, Kur’an’ı Öğreniyorum saat 10.30’da, Dinimi Öğreniyorum saat 11.00’de, Kur’an Okuyorum ise saat 17.00’de olmak üzere 3 kuşak halinde ekrana gelecek.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla çocukları ve gençleri bu programları takip etme çağrısında bulunarak, “Sevgili öğrenciler, kıymetli gençler bu sene yaz Kur’an kurslarında maalesef camilerimizin o neşe ve huzur dolu atmosferinden ve arkadaşlarınızdan uzak kalacaksınız. Ancak ister evde, ister tatilde, nerede olursanız olun yanınızda televizyon ya da internet varsa Diyanet TV’nin yaz Kur’an kursu eğitimlerine büyük bir zevkle katılabileceksiniz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum