Narlıdere Kavşağı Ne Zaman Tamamen Faaliyete Geçecek?

Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesi Alibaba Mahallesinde bulunan Nar kavşağının devamı olan bağlantı yolu bundan 1 ay önce 35 metreye gidiş yönü kişi ve kişilerce trafiğe kapatılmış durumda.

Narlıdere Kavşağı Ne Zaman Tamamen Faaliyete Geçecek?
17 Temmuz 2020 - 15:15

Başta Büyükşehir Belediyesi ve Karaköprü Belediyesi olmak üzere, hiçbir resmi kurumda açıklama yapılmadı, yolun neden inşaat temeline kattıklarını ise hala bilinmezliğini koruyor.

CHP Haliliye İlçe Başkanı Av. İbrahim Halil Alagöz’de sosyal medya medya hesabında yaptığı paylaşımda bu yolun neden trafiğe kapalı olduğunu yetkililere sordu.  

Yolun önemli kısmı binanın temeline gidiyor.

Yolu kullanan vatandaşlar ve araç sürücüleri mağdur oldular.

Köprülü kavşak yapıldıktan sonra inşaat için temel kazan müteahhit yolun bir tarafını kazmasının ardından bu yolu kullanan sürücüler zor anlar yaşıyorlar. Tek şerit karşı yoldan gidiş geliş olarak yolu kullanan araç sürücüleri adeta kazaya davetiye çıkarıyorlar.  

Konu ile ilgili olarak whatsapp ihbar hattımıza şikayetlerde bulunan vatandaşlar, Köprülü kavşak yapılmadan daha önce Büyükşehir Belediyesi yolu neden kamulaştırmadı? Yok eğer kamulaştırmış ise Büyükşehir neden o alanı kullandırıyor. Bizler yıllarca bu kavşağın bitmesini bekledik ki rahat bir nefes alalım ama maalesef şimdi de yolu kullanamıyoruz. Özellikle araç kullanırken tek şerit olan karşı bağlantı yolunu gidiş ve dönüş olarak vatanşalar kullanıyor. Bu yolda birçok kaza meydana geliyor. Mahalle halkı olarak biran önce bu sıkıntımıza bir çare bulunmasını bekliyoruz. Diyerek sitem ettiler.

Urfayazar.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum