Eski AKP'li isimden çarpıcı Ayasofya yorumu: Hedef birilerinin siyasi ömrünü uzatmaK

Eski AKP Milletvekili ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ Ayasofya’nın ibadete açılmasına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özdağ, “Bu ülkede kimse Ayasofya'nın açılmasına bir şey demez, nitekim demedi de. Kimi çevrelerden gelen eleştiriler açılmasına değil, istismar edilmesine. Çünkü hepimiz biliyoruz ki bu bir siyasi tasarruf, hedefi de Fatih'in vasiyetini yerine getirmek değil, birilerinin siyasi ömrünü uzatmak” ifadelerini kullandı.

Eski AKP'li isimden çarpıcı Ayasofya yorumu: Hedef birilerinin siyasi ömrünü uzatmaK
25 Temmuz 2020 - 12:51

Eski AKP Manisa Milletvekili ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, dün kılınan Cuma namazının ardından ibadete açılan Ayasofya'ya ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“ÜLKEYİ KURTARACAK BİR PROJELERİ YOK”

Sosyal medya hesabından isim vermeden eski partisini eleştiren Özdağ, “İktidarın oyları eridikçe değerler siyasetine yöneliyor, çünkü ülkeyi içine düştüğü durumdan kurtaracak bir projeleri yok. Politik başarısızlıkları TV ekranlarına doldurulan
propagandist hocalar ve insanların dini duygularına hitap eden sembolik hamlelerle örtmeye çalışıyorlar. Ama örtülmüyor .Vatandaşın gündeminde, pahalılık, enflasyon, ekonomik kriz, demokrasiden uzaklaşma, yargının siyasallaşması, terör ve bölücülük var. İktidar ise ‘bak cami açtım, boş ver ekonomik krizi buraya odaklan' diyor” ifadelerini kullandı.

“HEDEF BİRİLERİNİN SİYASİ ÖMRÜNÜ UZATMAK”

“Bu ülkede kimse Ayasofya’nın açılmasına bir şey demez” diyen Özdağ, “Kimi çevrelerden gelen eleştiriler açılmasına değil, istismar edilmesine. Çünkü hepimiz biliyoruz ki bu bir siyasi tasarruf, hedefi de Fatih’in vasiyetini yerine getirmek değil, birilerinin siyasi ömrünü uzatmak” açıklamasında bulundu.

“ÜLKENİN ZENGİNLİKLERİ SATILIYOR”

Türkiye'nin geleceğinin ipotek altına sokulduğunu ifade eden Özdağ, “Bugün ülkenin kaderi açısından Ayasofya’nın açılmasından daha önemli şeyler oluyor. Ülkenin zenginlikleri parsel parsel satılıyor, Türkiye’nin geleceği ipotek altına sokuluyor, elli yılda ödenmeyecek borçların altına giriliyor, yargı adalete değil giderek siyasete hizmet eden bir aygıt haline geliyor, korku siyasetiyle toplum konuşamaz hale getiriliyor, ülkenin bütün imkânları bir kişi iktidarını sürdürsün diye kullanılıyor” dedi.

“BU NE DİNDİR, NE DE DİNDARLIKTIR”

Ayasofya'da kılınan Cuma namazının  bir gösteri olarak değerlendiren Özdağ, şu ifadelere yer verdi;

* Fatih'in fethettiği toprakları parsel parsel yabancılara satıp sonra da cami açmakla övünmenin bir anlamı var mı?

* Ülkeyi borç batağına saplayarak, özgürlük ve bağımsızlığını ipotek altına aldıktan sonra binlerce cami açsanız ne olur?

* Bu ne dindir, ne dindarlıktır. Ayasofya’yı açarken bile muhalefeti nasıl ofsayta düşürürüz hesabı yapılıyor

* Şu şu parti başkanlarını çağırdık gelmediler diyecekler. Bu bir namaz değil ki bu bir gösteri, siyasi bir propaganda, caminin siyasete alet edilmesi.

(Bazılarını davet ettiler, bazılarını da davet etmediler. Ümmeti böldüler!)

“İLK MÜCADELEYİ BAŞLATANLAR MİLLİYETÇİLERDİ”

Ayasofya'nın ibadete açılmasını isteyenlerin başında Nihal Atsız'ın geldiğini ifade eden Özdağ, şunları söyledi;

* İnsan gerçekten üzülüyor. Ayasofya gençlik dönemlerimizin kızıl elmasıydı. Bu işte ilk mücadeleyi başlatan da siyasal İslamcılar değil, milliyetçilerdi.

* Gündeme getirenlerin başında bazı çevrelerin hiç hazzetmediği Nihal Atsız geliyor. Lakin onlar açılsın derken siyasi bir beklentileri yoktu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum