Büyükşehirden açıklama: Her türlü şikayeti alıyoruz

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, mevsimsel geçişlerin düzensizliği nedeniyle uçkun mücadelesine dün itibariyle başlandığını ve her türlü şikayeti değerlendirdiklerini kaydetti.

Büyükşehirden açıklama: Her türlü şikayeti alıyoruz
13 Mayıs 2020 - 21:40 - Güncelleme: 13 Mayıs 2020 - 21:40
Reklam

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

"Büyükşehir belediyesi olarak 2020 yılı vektör mücadelesini merkez ilçelerde üstlenmiş bulunmaktayız. 13.02.2020 tarihinde başladığımız 106 personel ve yeterli ekipman desteği ile uygun biyosidal ilaçlar kullanarak çok iyi bir kışlak mücadelesini takiben vektörlerin larvaya dönemi Mücadelesine dönük Çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Şanlıurfa’mızın tarım kenti olması dolayısıyla Her yıl Mayıs ayında rutin olarak Tarım zararlıları yoğun şekilde görülmektedir. 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu gereği vektörle mücadelede kullanılacak olan biyosidal ürünler yönetmelik gereği halk arasında sivrisinek ve karasinek ile İlimize özel şark çıbanına sebep olan tatarcık sineğine karşı kullanımı ile sınırlıdır. Bu yıl mevsimsel geçişlerin düzensizliğinden dolayı Haziran ayı başında yapmayı planladığımız uçkun mücadelesine 12.05.2020 Salı günü akşam itibari ile başlamış bulunmakta ve siz değerli halkımızdan gelen her türlü şikâyet anlık olarak değerlendirilmektedir. Kamuoyuna saygı ile arz ederiz."

URFA YAZAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet kıla
    2 hafta önce
    Yalan yalan yalan. Lavra dönemimi kaldı. Her taraf doldu haşere. Bu mevcut ekip ilaçlamayı bile beceremedi. Daha neler görürüz kim bilir....