Akıllı Tespit Sistemi İle Yollardaki Hasarlı Yerler Tespit Edilecek

Belediye araçlarına takılan Akıllı Tespit Sistemleri ile yollardaki bozukluklar anında tespit edilip onarım işlemleri hızlı bir şekilde uygulanıyor.

Akıllı Tespit Sistemi İle Yollardaki Hasarlı Yerler Tespit Edilecek
28 Temmuz 2020 - 13:34

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül sosyal medya adresi üzerinden yaptığı paylaşımda Akıllı Tespit Sistemini duyurdu. Tasarımı ve üretimi büyükşehir belediyeye ait olan sistem sayesinde hızlı bir şekilde yollardaki hasarlar tespit ediliyor ve ekiplere bildiriliyor. Ekipler aldıkları konumlara anında müdahale ederek onarım işlemlerini tamamlıyor.

Başkan Zeynel Abidin Beyazgül tarafından twitter da şu paylaşım yapıldı: ''Tasarımı ve üretimi Büyükşehir Belediyemize ait olan, Akıllı Tespit Sistemi ile tanışın. Güzergâhta doğal yollarla oluşan çukur, göçük ve aksaklıklar sistem tarafından farkedeliyor, ekiplerimiz derhal müdahale ediyor. Hızımızı teknolojiden, enerjimizi şehrimizden alıyoruz.''

Teknolojinin bu şekilde kullanılması birçok kişiyi mutlu etti. Sosyal medya paylaşımına vatandaşlar tarafından büyük ilgi gösterildi. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum