Tüm Şanlıurfa aynı fikirde, şimdi gözler Vali Erin'de!

Şanlıurfa'da bu hafta gerçekleştirilecek olan YKS sınavı için tüm Şanlıurfa halkı yetkililere seslendi.

Tüm Şanlıurfa aynı fikirde, şimdi gözler Vali Erin'de!
24 Haziran 2020 - 09:09


Tüm Dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle birçok tedbir ve karar alınmaktadır. Alınan bu tedbirler kapsamında salgına karşı mücadelede büyük bir başarı elde ederek daha fazla zararın olmaması hedeenmektedir. Halen etkisini göstermekte olduğu korona virüs salgının Şanlıurfa’da arttığı gözler ününe gelirken yeni tedbir ve kararların alındığı görülmüştür. Alınan bu tedbirler kapsamında geçtiğimiz günlerde tüm Türkiye’de bulunan LGS sınavına girecek öğrenciler ile ilgili tedbir alınması planlanmıştı. 

SOSYAL MESAFEYE DİKKAT EDİLMEYEN OTOBÜSLERE TEPKİ

Ancak sınav günü görülmekte olan görüntüler salgının arttığı bu dönemde alınan tedbir ve kuralların yetersiz kalmasından dolayı büyük bir tepki oluşmuş ve gündemde ses getirmişti. Şanlıurfa’da artan vaka sayıları sonrası tedirginlik içerisine girmekte olan vatandaşlar daha önce sosyal mesafe ve koltuk sayılarına göre yolcu alınması uygulamasının kaldırılmasından dolayı büyük bir tepki göstermişti.

LGS SINAVI ADETA İÇLER ACISI

Gösterilen bu tepki ve LGS sınavında oluşan durum ile birlikte otobüs seferlerinin sınav günü arttırılmasını ve sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde yolculuk yapılmasını isteyen öğrenciler ve veliler bu duruma bir an önce el atılmasını yetkili kişilerden istedi.

SINAVLAR MERKEZ OKULLARDA GERÇEKLEŞTİRİLSİN

Normal şartlarda yolcuların yoğunluk göstermekte olduğu ve çoğu öğrencinin kendi arabasıyla gidemediği sınav merkezlerinin aynı anda şehir merkezine uzak bir yerde olmasından dolayı da korona virüs salgının arttığı Şanlıurfa’da tedirginlik yarattı.

GÖZLER VALİ ERİN'DE

Bu hafta birçok öğrencinin gireceği YKS sınavı için yetkililere seslenen öğrenciler şehir merkezinde birçok okulun bulunması ancak sınavların bu okullarda değil de şehir merkezine uzak ve ulaşım sıkıntısı yaşanan yerlerde yapılmasından dolayı büyük bir korku ve tedirginlik içerisine girdiklerini dile getirdi. Hayatlarının en zor sınavına korona virüs salgınına yakalanabiliriz korkusu ile girecek olan öğrenciler bu korku ile girecekleri sınavın üstesinden gelemeyeceklerini bu şekilde sınava girişin gerçekleşmesi dahilinde birçok öğrenci ve velinin koronavirüse’e yakalanabileceklerini göz önüne alınmasını dile getirerek Şanlıurfa’da bu konuyla özel bir şekilde ilgilenmesi için Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zeynel Abidin Beyazgül’e seslenerek yardım istedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum