Tether’den 3 Aylık Garanti Görüşü Açıklaması

Tether Holdings Limited bugün, dünyanın en güzel beş bağımsız kamu muhasebe firması ortasında yer alan...

Tether’den 3 Aylık Garanti Görüşü Açıklaması

Tether Holdings Limited bugün, dünyanın en güzel beş bağımsız kamu muhasebe firması ortasında yer alan BDO tarafından tamamlanan en son üç aylık teminat görüşünü kamuoyuna duyurdu. Kelam konusu rapor, kümenin 30 Eylül 2022 itibariyle sahip olduğu varlıkların dökümünü veren Tether Konsolide Rezerv Raporu’nun (CRR) doğruluğunu tekrar teyit etti. CRR, ticari senet varlıklarında neredeyse sıfıra varan büyük düşüşleri ve ABD Hazine Bonolarındaki genel artışı ortaya koyarak rezervlerinin gücünü gösteriyor.

Yatırımlarının çoğunluğu, toplam varlıklarının 82’sini oluşturan, nakit ve nakit muadili ve başka kısa vadeli mevduatlarda tutulan Tether’in rezervleri son derece likit durumda. Açıklamada ayrıyeten, rapor tarihinde rezervlerin sadece 0.07’sini temsil eden ticari senet durumunda büyük bir azalma olduğu vurgulanmıştır. Tether, 2022 yılı boyunca rastgele bir kayıp yaşamadan ticari senet durumunu 24 milyar ABD dolarından daha fazla ölçüde azaltarak hem topluma verdiği kelamı tuttu hem de bu istikametteki taahhüdünü yerine getirdi. Geriye kalan son ticari senetler Ekim 2022 başında büsbütün geri ödendi. Şu anda ABD Hazine Bonoları da 58’in üzerindeki direkt risk ile Tether’in rezervlerinin kıymetli bir kısmını oluşturuyor.

Tether’in CRR’si ve BDO’nun bağımsız kontrolü sonunda verilen onayı, kümenin konsolide varlıklarının konsolide borçlarını aştığını doğrulamaktadır. Şirket İdaresi, 30 Eylül 2022 tarihi prestijiyle aşağıdaki konuları beyan etmektedir:

Grup’un konsolide toplam varlıkları en az 68.061.618.458 ABD doları fiyatındadır.

Grup’un konsolide toplam borçları 67.811.510.720 ABD doları fiyatındadır ve bu fiyatın 67.805.112.981 ABD doları, ihraç edilen dijital tokenlarla bağlantılıdır.

Grubun konsolide varlıkları konsolide borçlarını aşmaktadır.

Tether CTO’su Paolo Ardoino: ‘‘Tether, şeffaflık konusundaki öncü pozisyonunu bir defa daha pekiştiren bu son konsolide rezerv raporunu kamuoyuna sunmaktan gurur duyuyor.’’

Konuyla ilgili açıklama yapan Tether CTO’su Paolo Ardoino, ‘‘Tether, şeffaflık konusundaki öncü pozisyonunu bir sefer daha pekiştiren bu son konsolide rezerv raporunu kamuoyuna sunmaktan gurur duymaktadır.’’ Biçiminde konuştu ve kelamlarını şöyle sürdürdü: ‘‘Bu doğrulama, topluluğumuza olan bağlılığımızın ve verdiğimiz kelamları yerine getirme kabiliyetimizin öbür bir ispatıdır. Tether, gerçekleri ve faaliyetlerini açıklayarak bağlantısı sürdüren muteber bir kuruluştur. Neredeyse sıfır düzeyindeki ticari senet varlıkları, her zamankinden daha fazla ABD T-Bono’su ve yüksek likiditeye sahip yatırımlarıyla Tether, piyasada en çok kullanılan stabilcoin pozisyonundadır. Ayrıyeten şirketin kâr ettiğini ve son çeyrekte fazla rezervlerine 60 milyon ABD doları daha eklendiğini paylaşmaktan da gurur duyuyoruz. Önümüzdeki çeyrek için görünüm çok olumlu durumda ve bir sonraki raporu şimdiden dört gözle bekliyoruz.’’

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı