Nevşehir’de Tarım ve Besin Fuarı açıldı

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA) Kapalı Pazar Yeri’ndeki açılışa Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider,...

Nevşehir’de Tarım ve Besin Fuarı açıldı

Nevşehir'de Tarım ve Besin Fuarı açıldı - 03/12/2022

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
Kapalı Pazar Yeri’ndeki açılışa Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Dr.Belediye Lideri Mehmet Savran, AK Parti Vilayet Lideri Ali Kemikkıran, ilçe ve belde belediye liderleri, protokol üyeleri, bölüm temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Gizligider, İbrahimpaşa Mahallesi’ndeki pazar yerinde düzenlenen Kapadokya 1. Tarım ve Besin Fuarı’nın açılışında yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarı periyodunda Nevşehir’e bakanlıklarınca kazandırılan yatırımların, bundan sonraki süreçte de devam edeceğini tabir etti.

Türkiye’nin tarım, besin ve hayvancılık alanında önemli adımlar atmaya başladığını aktaran Gizligider, şöyle konuştu:

“Türkiye son 20 yılda sıhhat, ulaşım, savunma ve teknoloji sıkıntısını nasıl hallettiyse tarım ve hayvancılık problemini de halledecek. Bununla ilgili bütün çalışmalarımız tamamlanıyor. Hoş bir yaz geçirdik, bu rahmet çiftçimize ve besicilerimize yansıdı. Biz bunu bir standart haline getirmeyi amaçlıyoruz. ‘Bu yıl patates para etti, öbür yıl ne olacak, sanki kabağa mı geçsek’ sorularının tamamını bitireceğiz. İddia ediyorum bu hazırlıklarımız ocak ayında TBMM’ye sunulacak. Türkiye Yüzyılı tarımda da farklı parlayacak.”

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ise turizmde ön plana çıkan kentin tarımda da son yıllarda kendini göstermeye başladığını belirtti.

İl genelinde tarım alanında atılımlar yaşanmaya başlandığını kaydeden Becel, birincisi düzenlenen fuar ile Nevşehir’in bu alanda da tanınırlığının artacağına inandığını kaydetti.

Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran ise; “ Her alanda büyüyen ve gelişen Nevşehir’in tarım, besin ve hayvancılık dalında de gelişmesine büyük katkı sağlayacağına inandığımız bu fuarın açılışını yapmaktan büyük memnunluk duyuyoruz. Çalışan, üreten, üretmekle kalmayıp ürettiğini işleyebilen, pazarlayabilen ve her alanda kendisini gösteren bir Nevşehir için durmadan çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde fuarın düzenlenmesinde emeği geçen sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine plaket verildi ve açılış gerçekleştirildi. İştirakçiler, besin, tarım ve hayvancılık bölümünde faaliyet gösteren firmaların stantlarını ziyaret etti.