Eskişehir’de tarım personeli bayanlara eğitim

ESKİŞEHİR (İGFA) – Fransa Ankara Büyükelçiliği’nin proje daveti ile 2021 yılında Eskişehir’de çalışan tarım çalışanı...

Eskişehir’de tarım personeli bayanlara eğitim

ESKİŞEHİR (İGFA) – Fransa Ankara Büyükelçiliği’nin proje daveti ile 2021 yılında Eskişehir’de çalışan tarım çalışanı bayanların “Kadın Sağlığı” konusunda farkındalıklarının eğitim yoluyla arttırılması kapsamında hayata geçirilen ve ikinci sefer hibe alan projenin eğitimleri devam ediyor.

Desteklenmeye bedel görülen başarılı proje ile Türk ve yabancı asıllı tarım çalışanı bayanlar ile çalışmalarına başlayan Büyükşehir Belediyesi ve MUDEM, bayanlara toplumsal ahengin desteklenmesi, öz bakım eserlerine erişim, cinsel sıhhat ve üreme sıhhati haklarının korunması maksatlı eğitimler düzenliyor.

Büyükşehir Belediyesi Bayan Müşavere ve Dayanışma Merkezi’nde 12 Türk 12 yabancı bayan tarım çalışanının katıldığı üçüncü küme eğitimleri de başladı.

Eğitimler 5 hafta sürecek ve 5 Aralık’ta tamamlanacak. Dördüncü küme ile devam edecek ve toplamda 9 ay sürecek olan eğitimler kapsamında, Alpu ilçesinden 70 Türk tarım emekçisi ile Eskişehir merkezindeki 70 yabancı asıllı tarım personeli bayan ve eşleri eğitim alacaklar.