AXA Sigorta Geleceği Dönüştüren Teşebbüsleri Desteklemeye Devam Ediyor

Yenilikçi vizyonu ve global bilgi birikimiyle sigorta bölümüne öncülük eden AXA Sigorta, dünyanın en başarılı...

AXA Sigorta Geleceği Dönüştüren Teşebbüsleri Desteklemeye Devam Ediyor

Yenilikçi vizyonu ve global bilgi birikimiyle sigorta bölümüne öncülük eden AXA Sigorta, dünyanın en başarılı kuluçka merkezleri ortasında gösterilen İTÜ Çekirdek’teki girişimcilik faaliyetlerine katkı sunmaya devam ediyor. 

AXA Sigorta Türkiye’den önde gelen teşebbüslerin yer aldığı Big Bang Start-Up Challenge’ta bu yıl, görme engelli şahıslara insan ve yapay zekâ iş birliğiyle betimleme hizmeti sunan taşınabilir uygulama “From Your Eyes”ı destekleme kararı aldı.

 

Türkiye’de sigorta kesiminin dijital dönüşümüne öncülük eden ve dijital teknolojileri iş süreçlerine muvaffakiyetle entegre ederek tüm paydaşları için kıymet yaratan AXA Sigorta, “insanlığın gelişimi ismine beşerler için bedelli olanı korumak” marka maksadı doğrultusunda topluma bedel katacak teknoloji teşebbüslerine de dayanak oluyor. Bu kapsamda AXA Sigorta, 7 Aralık Çarşamba günü Maslak UNIQ İstanbul’da gerçekleşen, finans kesimi ve yatırımcıları girişimcilerle bir ortaya getiren Big Bang Startup Challenge‘ta sahne alan “From Your Eyes”adlı teşebbüse hibe takviyesi sunuyor. Big Bang sahnesinde From Your Eyes takımına ödülünü AXA Sigorta İnovatif İş Birlikleri İdaresi ve İş Geliştirme Müdürü Cemre İpek takdim etti. 

 

From Your Eyes: Görme engelliler için yapay zekâ dayanaklı betimleme uygulaması 

 

AXA Sigorta’nın daha düzgün bir gelecek inşası vizyonu doğrultusunda hibe dayanağında bulunduğu From Your Eyes isimli taşınabilir uygulama, görme engelli şahıslara insan ve yapay zekâ iş birliğiyle süratli ve nitelikli bir biçimde betimleme hizmeti sunmayı amaçlıyor. Yenilikçi adımların destekleyicisi AXA Sigorta, From Your Eyes’a dayanağıyla girişimcilik ekosistemi için bedel yaratırken, “Gençlerle Birlikte Hareket Ediyoruz” adıyla gençleri desteklemek için yaptığı çalışmalara da değerli bir halka ekliyor. 

 

AXA Sigorta Satış ve Pazarlama Lideri ve İcra Şurası Üyesi Firuzan İşcan, İTÜ Çekirdek çalışmalarıyla ilgili yaptığı değerlendirmede: “Yenilikçiliğin en kıymetli muvaffakiyet faktörlerinden ve temel büyüme stratejilerinden olduğu günümüzde, AXA Sigorta olarak yeni teknolojileri benimsemek ve yaygınlaştırmak hedefiyle çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalar kapsamında iki yıldır İTÜ ARI Teknokent ile yaptığımız iş birliğimiz de daha güzel bir gelecek inşası için girişimcilerin yanında durmak ve yeni teknolojilerin hayatımızda daha çok yer almasını sağlayacak katkılarda bulunmak için bize fırsat sunuyor. AXA Sigorta olarak, iş süreçlerimizi dönüştürecek teşebbüsleri olduğu kadar toplumda kıymet yaratacak fikirleri de desteklemeyi önemsiyoruz. Genç girişimcilerin yanında yer almayı bilhassa manalı görüyoruz. Bu nedenle bugün genç bir takımın teşebbüsü olan ve ortaya koyduğu pahalara gönülden inandığımız From Your Eyes’a ödül vermekten ötürü epey mutluyuz” dedi.  

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı