Elon Musk’tan dikkat çeken yatırım tavsiyesi: Ne dolar ne de altın, ev gibi fiziksel şeylere sahip olmak daha iyidir

Amazon’un sahibi Jeff Bezos’la birlikte dünyanın en varlıklı iş adamı sıralamasında birincilik yarışı içerisinde olan...

Elon Musk’tan dikkat çeken yatırım tavsiyesi: Ne dolar ne de altın, ev gibi fiziksel şeylere sahip olmak daha iyidir

Amazon’un sahibi Jeff Bezos’la birlikte dünyanın en varlıklı iş adamı sıralamasında birincilik yarışı içerisinde olan Elon Musk‘tan epey dikkat çeken bir yatırım tavsiyesi geldi.

DOLAR VE ALTIN ALIMINI DESTEKLEMİYOR

Tesla’nın sahibi ve CEO’su Elon Musk yükselen enflasyon karşısında nasıl bir yatırım yapılmalı sorusuna yanıt verirken klasik dolar yahut altın alımını desteklemediğini belirtti. Elon Musk’a nazaran vatandaşlar yükselen enflasyon karşında parasını en düzgün konut üzere taşınmaz varlıklara yatırım yaparak koruyabilir.

“EV ÜZERE FİZİKÎ ŞEYLERE SAHİP OLMAK DAHA İYİ”

Dünyaca ünlü milyarder Elon Musk, ABD enflasyonunun şubat ayında son 40 yılın en yüksek düzeyi olan yüzde 7,9’a ulaşmasından birkaç gün sonra çok ses getirecek yatırım tavsiyesiyle ilgili “İyi eserler ürettiğini düşündüğünüz şirketlerin pay senetlerine yahut konut üzere fizikî şeylere sahip olmak, enflasyonun yüksek olduğu vakitlerde dolara sahip olmaktan ekseriyetle daha iyidir” diye konuştu.