Elektriğe 3 Ay Zam Olmayacak

Elektriğe önümüzdeki 3 ay boyunca zam yapılmayacak. Doğalgazda ise konut hariç yüzde 12,5'e kadar bir indirim yapılması kararlaştırıldı.

Elektriğe 3 Ay Zam Olmayacak
30 Haziran 2020 - 14:07

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) yaptığı toplantı sonucunda önümüzdeki 3 ay geçerli olacak şekilde elektriğe zam yapılmayacağını kararlaştırıldı. 

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) tarafından yayınlanan "2020 Yılı Temmuz Ayı Doğal Gaz Toptan Satış Fiyat Tarifesi"ne göre ise konutlarda kullanılan doğalgaz için bir fiyat değişikliğine gidilmedi.

Doğalgazdan elektrik üreten santrellere satılan doğalgazın fiyatında ise yüzde 12,5 gibi bir indirim uygulandı. Gazın bin metreküp fiyatı 1400 lira oldu.

Sanayi ve ticarethane abonelerine ise 9,8 oranında bir indirim yapıldı. Burda da bin metreküp gazın fiyatı 1400 lira olarak belirlendi.

İndirimler 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olacak.
 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, BOTAŞ tarafından yapılan indirim ile ilgili paylaşım yaptı.

Bakan Albayrak, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda "Pandemi döneminde desteklerle koruduğumuz sanayimizin ve ekonomimizin hızlı toparlanmasına katkı sağlayacak bu indirimin hayırlı olmasını diliyorum. Ekonomideki her olumlu gelişmeyi insanımıza yansıtmaya, üretim ve istihdamı artırmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz." dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum