DOGE, MATIC, SOL ve Bu 7 Altcoin İçin Trade Stratejileri!

Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a nazaran, ABD borsalarındaki toparlanma, Bitcoin ve makul altcoin’lerdeki rahatlama rallisi için...

DOGE, MATIC, SOL ve Bu 7 Altcoin İçin Trade Stratejileri!

Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a nazaran, ABD borsalarındaki toparlanma, Bitcoin ve makul altcoin’lerdeki rahatlama rallisi için bir katalizör vazifesi görmüş üzere görünüyor. Bitcoin’de ve DOGE dahil en önemli altcoin’lerde daima bir toparlanmanın başlaması için aşılması gereken değerli direnç düzeyleri neler? Analist, bunu öğrenmek için birinci 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin 27.000 doların altında sabitlenmiş durumda. Ayrıyeten, son birkaç gündeki zayıflık analistlerin 20.000 dolar düzeylerine düşme iddialarını arttırdı. Her şey mümkün! Bununla birlikte, boğaların çaba etmeden 25.000 dolar dayanağından vazgeçmesi pek mümkün değil. Glassnode’un baş analisti Checkmate, 24 Mayıs’ta yaptığı yorumlarda, satış tarafı risk oranı metriğinin “satıcıların her iki tarafta da tükendiğini” ve bunun büyük hareketlerin “yaklaştığını” gösterdiğini söyledi. Satış tarafı risk oranının en son bu kadar düşük olduğu periyot 2015’in sonlarıydı. Bu da Aralık 2017’de 20.000 dolara ulaşan boğa koşusunu başlatmıştı.

doge matic sol ve bu 7 altcoin icin trade stratejileri 0 wB3rJiwVGünlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Bir öteki kısa vadeli olumlu gelişme ise piyasa gözlemcilerinin borç tavanı konusunda bir muahedeye varılmasını beklemesi. Böylelikle, bunun 26 Mayıs’ta ABD pay senedi piyasalarının fiyatını artırması. Risk algısı devam ederse Bitcoin’e olan talebin artması mümkün.

BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin 25 Mayıs’ta 25,871 dolardan sıçradı. Böylelikle, 25,811 dolar ile 25,250 dolar ortasındaki güçlü takviye bölgesine yaklaştı. Boğalar fiyatı 20 günlük üssel hareketli ortalama (EMA) olan 27,173 dolara çıkarmaya çalışacak.

doge matic sol ve bu 7 altcoin icin trade stratejileri 1

Bu düzeyin tekrar ayıların güçlü satışlarını çekmesi mümkün. Fiyat 20 günlük EMA’dan aşağı dönerse, ayıların mitinglerde satış yaptığı olumsuz bir duyguya işaret edecek. Aşağı tarafta izlenecek en değerli düzey 25.250 dolar. Boğaların bu dayanağı tüm güçleriyle savunmaları bekleniyor. Zira bu düzey düşerse BTC’nin 24.000 dolara ve sonunda 20.000 dolara düşmesi mümkün. Bilakis, boğalar 20 günlük EMA’daki genel direnci delerse, BTC’nin direnç çizgisine yükselmesi muhtemel. Alıcıların, düzeltmenin sona ermiş olabileceğini göstermek için bu manisi aşması gerekecek.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

ETH son birkaç gündür düşen bir kama formasyonu içinde süreç görüyor. Ayılar 25 Mayıs’ta fiyatı kamanın takviye çizgisine çekmeye çalıştı. Lakin boğalar mum çubuğundaki uzun kuyruktan da görüldüğü üzere agresif bir biçimde düşüşü satın aldı.

doge matic sol ve bu 7 altcoin icin trade stratejileri 2 iPTdFICL

Boğalar, fiyatı 20 günlük EMA’nın (1.829 dolar) üzerine çekmeye ve sürdürmeye çalışıyor. Şayet başarılı olurlarsa, ETH’nin direnç çizgisine yükselmesi mümkün. Bu, göz önünde bulundurulması gereken değerli bir düzey. Zira üzerinde bir kırılma, 2.000 dolara yükselme mümkünlüğünü artıracak. Fiyat mevcut düzeyden yahut direnç çizgisinden aşağı dönerse, ayıların daha yüksek düzeylerde faal kaldığını gösterecek. Bunun da ETH’nin birkaç gün daha kama içinde sıkışıp kalmasına neden olması mümkün.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB Mayıs 26’da 300 dolarlık yatay takviyenin yakınına indi. Lakin mum çubuğundaki uzun kuyruk boğalar tarafından alım yapıldığını gösteriyor.

doge matic sol ve bu 7 altcoin icin trade stratejileri 3 OCQ53z6U

20 günlük EMA (311 dolar) üst tarafta dikkat edilmesi gereken kilit direnç düzeyi olmaya devam ediyor. Fiyat bir defa daha bu düzeyden aşağı dönerse, 300 doların altına inme mümkünlüğü artacak. Bu seviyeyi aşarsa, BNB’nin azalan kanal formasyonunun dayanak sınırına kayması mümkün. Bilakis, fiyat yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, daha düşük düzeylerde sağlam bir talep olduğunu gösterecek. BNB daha sonra direnç çizgisine yanlışsız bir ralli teşebbüsünde bulunabilir. Alıcıların 350 dolara hakikat bir rallinin başladığını işaret etmek için bu manisi aşması gerekecek.

Ripple (XRP) fiyat analizi

Ayılar 24 ve 25 Mayıs tarihlerinde XRP’yi 20 günlük EMA’nın (0,45 dolar) altına çekti. Fakat daha düşük düzeyleri koruyamadılar. Bu, hassaslığın olumluya döndüğünü ve traderların 20 günlük EMA’ya düşüşleri satın aldığını gösteriyor.

doge matic sol ve bu 7 altcoin icin trade stratejileri 4 4IHZiK2c

Fiyatın hareketli ortalamalar ortasında sıkışıp kalması, boğalar ve ayılar ortasında kararsızlığa işaret ediyor. Kırılma ve 50 günlük kolay hareketli ortalamanın (SMA) üzerinde 0,47 dolardan kapanış, avantajı boğaların lehine çevirecek. XRP’nin daha sonra kuzeye gerçek 0,54 dolara ve akabinde 0,58 dolara hakikat yürüyüşüne başlaması mümkün. Alternatif olarak, fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşer ve bu düzeyin altında kalırsa, ayıların oyuna geri döndüğünü gösterecek. XRP’nin daha sonra 0,40 dolarlık kıymetli dayanağa düşmesi mümkün.

Cardano (ADA) fiyat analizi

ADA, yükseliş trendi çizgisinin yakınında boğalar ve ayılar ortasında kuvvetli bir gayrete şahit oluyor. Ayılar fiyatı yükseliş trendi çizgisinin altına çekmeye çalışıyor. Fakat boğalar seviyeyi şiddetle savunuyor.

doge matic sol ve bu 7 altcoin icin trade stratejileri 5 LqZQLgHf

Düşen 20 günlük EMA (0,37 dolar) ve 42’ye yakın izafî güç endeksi, ayıların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Satıcıların, aşağı istikametli hareketin bir sonraki ayağını 0,30 dolara başlatmak için fiyatı 0,35 doların altına çekmesi gerekecek. Boğalar denetimi ele geçirmek istiyorsa, ADA’yı hareketli ortalamaların üzerine itmek ve sürdürmek zorunda kalacaklar. Bu da ayıların tekrar güçlü bir savunma yapabileceği 0,44 dolarlık genel dirence yanlışsız muhtemel bir yükselişin kapılarını açacak.

DOGE, MATIC, SOL, DOT ve LTC analizi

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Ayılar 25 Mayıs’ta DOGE’yi 0,07dolar takviyesinin altına çekti. Lakin mum çubuğundaki uzun kuyruk boğaların seviyeyi müdafaaya çalıştığını gösteriyor.

doge matic sol ve bu 7 altcoin icin trade stratejileri 6 HufumJ8X

Boğalar, ayıların öteki bir saldırısını önlemek istiyorlarsa, satın alma baskılarını sürdürmek ve fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,07 dolar) üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. 0,08 dolarda öbür bir mani daha var. Lakin bunu aşarsa DOGE’nin 0,10 dolara hakikat seyahatine başlaması mümkün. Bunun yerine, fiyat mevcut düzeyden yahut 20 günlük EMA’dan aşağı dönerse, ayıların her küçük rallide satış yaptığını gösterecek. Bu da 0,07 doların altına inme mümkünlüğünü artıracak. Böylelikle, DOGE muhtemelen 0,06 dolara düşecek.

Polygon (MATIC) fiyat analizi

MATIC, 25 Mayıs’ta 20 günlük EMA’dan (0,89 dolar) aşağı döndü. Lakin ayılar daha düşük düzeyleri sürdüremedi. Boğalar tarafından yapılan güçlü alımlar 26 Mayıs’ta fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkardı.

doge matic sol ve bu 7 altcoin icin trade stratejileri 7 k1XVcj4e

Alıcılar rahatlama rallisini 50 günlük SMA’nın (0,98 dolar) üzerine çıkarmaya çalıştı. Fakat günün mum çubuğundaki uzun fitil ayıların daha yüksek düzeylerde etkin olduğunu gösteriyor. Alıcılar 20 günlük EMA’yı dayanağa çevirebilirse, MATIC’in tekrar düşüş trendi çizgisine ulaşmaya çalışması mümkün. Tersine, fiyat aşağı döner ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, arzın talebi aştığını gösterecek. MATIC’in daha sonra 0,82 dolarlık hayati dayanağa düşmesi mümkün. Şayet bu seviyeyi aşarsa, 0,69 dolara kadar bir düşüş göz arkası edilemez.

Solana (SOL) fiyat analizi

Boğalar 24 ve 25 Mayıs’ta 18,70 dolar dayanağını muhafazayı başardılar. Lakin SOL’da güçlü bir rahatlama rallisi başlatamadılar. Bu da daha yüksek düzeylerde talep eksikliği olduğunu gösteriyor.

doge matic sol ve bu 7 altcoin icin trade stratejileri 8 b7Qv9QwK

Boğalar için vakit tükeniyor. Süratli bir biçimde toparlanmaya başlamazlarsa, ayılar fiyatı 18,70 dolar dayanağının altına çekerek durumlarını daha da güçlendirmeye çalışacaklar. Bunu yaparlarsa SOL’un 16 dolara yanlışsız bir seyahate başlaması mümkün. Birinci güç işareti, düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılma ve kapanış olacak. SOL’un daha sonra 50 günlük SMA’ya (21,65 dolar) yükselmesi muhtemel. Bu seviyeyi aşarsa, muhtemelen 27,12 dolara yanlışsız bir yükseliş başlatacak.

Polkadot (DOT) fiyat analizi

DOT’un 25 ve 26 Mayıs’ta 5,15 dolarlık güçlü dayanaktan yaptığı sığ sıçrama, boğaların agresif alım yapmadığını gösteriyor. Ayılar bu fırsatı kullanmaya ve avantajlarını geliştirmeye çalışacak.

doge matic sol ve bu 7 altcoin icin trade stratejileri 9 aitcMMOD

Fiyat 5,15 doların altına düşerse, DOT’un çifti ivme kazanması mümkün. Böylelikle, 4,22 dolarlık bir sonraki ana dayanağa hakikat düşmesi mümkün. Boğalar düşüşü önlemek istiyorsa, fiyatı süratli bir formda 20 günlük EMA’nın (5,40 dolar) üzerine çıkarmaları gerekecek. Bunu başarırlarsa, alıcıların 5,15 dolardan daha yüksek bir düşük oluşturmaya çalıştıklarını gösterecek. DOT’un evvel 50 günlük SMA’ya (5,82 dolar) yükselmesi ve akabinde düşüş eğilimi çizgisine gerçek ilerlemesi mümkün. Bu düzeyin üzerinde bir kırılma, düzeltici kademenin sona ermiş olabileceğini gösterecek.

Litecoin (LTC) fiyat analizi

LTC son birkaç gündür 96 dolar ile 75 dolar ortasında gidip geliyor. Aralık içindeki fiyat hareketinin rastgele ve değişken olması mümkün.

doge matic sol ve bu 7 altcoin icin trade stratejileri 10

Boğalar 25 Mayıs’ta hareketli ortalamalara ulaşan bir toparlanma başlattı. LTC mevcut düzeyden aşağı dönerse, bir sonraki durağın yükseliş eğilimi çizgisi olması mümkün. Fiyat yükseliş eğilimi çizgisinden üst dönerse, LTC’nin simetrik bir üçgen formasyonu oluşturmaya çalıştığını gösterecek. LTC hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, kısa vadeli hassaslığın olumluya döndüğüne işaret edecek. Bu durumda LTC’nin, ayıların tekrar güçlü bir direnç oluşturacağı 96 dolara yükselmeye çalışması mümkün.