Togg’un açılışı yapıldı, Türk vatandaşları internete koştu! Verilen ilanlar bomba

Türkiye‘nin yerli arabası Togg’un Gemlik fabrikasının açılışı bugün büyük bir coşku içerisinde gerçekleştirildi. Açılış kapsamında...

Togg’un açılışı yapıldı, Türk vatandaşları internete koştu! Verilen ilanlar bomba

Türkiye‘nin yerli arabası Togg’un Gemlik fabrikasının açılışı bugün büyük bir coşku içerisinde gerçekleştirildi. Açılış kapsamında birinci aracı banttan indiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların araca nasıl sahip olacağına ait de bilgi verdi.

“ŞUBATTA ÖN SİPARİŞLER ALINACAK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeni jenerasyon bir teşebbüs olan Togg, aracısız bir formda vatandaşlarla buluşacak. Togg da satış işini dijital ve fizikî tecrübesi birleştirerek çözmeye kararlı. Şubat’ta başlayacak ön satışla birlikte verebilecekler. Ön satış ve sipariş koşulları şirket tarafından açıklanacaktır.Aracın fiyatı ne olacak. Togg’un fiyatının piyasa koşullarında rekabetçiliğini sağlayacak biçimde babayiğitlerle birlikte karar vereceğiz. Önümüzdeki mart ayı sonunda pazara çıkacak bir eserin fiyatını bugünden açıklamak mümkün değildir. Togg’un fiyatı şubat sonunda açıklanacak hiç telaşa gerek yok. Cumhuriyetimizin 99. yılına ulaştığımı bugün Türkiye yüzyılı inşa etme kararlılığımızın da altını bir defa daha çiziyoruz” dedi.

TÜRK VATANDAŞLARI İNTERNETE KOŞTU

Togg’a ait ayrıntıların açıklanmasının akabinde yüzlerce Türk vatandaşı da internete akın etti. Vatandaşlar Togg alacaklarını ve nakit paraya gereksinim duyduklarını söz ederek, ellerindeki araçları satışa çıkardı.

İşte o ilanlar: