Dikkat: Bu 4 Bitcoin Analistinin Mayıs Tahminleri de Çıktı!

Mayıs ayında Bitcoin (BTC) fiyatı küçük bir düşüş yaşayarak 25.800 ile 30.000 dolar ortasında dalgalandı....

Dikkat: Bu 4 Bitcoin Analistinin Mayıs Tahminleri de Çıktı!

Mayıs ayında Bitcoin (BTC) fiyatı küçük bir düşüş yaşayarak 25.800 ile 30.000 dolar ortasında dalgalandı. Bununla birlikte, aylık açılış ve kapanış fiyatları kıymetli ölçüde birbirine yakındı. Bu da bizi BTC fiyatı Mayıs kestirimine getiriyor. BTC fiyat hareketi denetim altında olsa da, gelecekteki yörünge meçhul ve ilgi cazibeli olmaya devam ediyor. Dört analist piyasa oynaklığını iddia etmek için farklı metotlar kullandı, fakat gerçek sonuçlara ulaştı.

Elliott Wave Teorisi Bitcoin fiyatındaki düşüşü gerçek varsayım ediyor

Elliott Wave teorisi, bir trendin tarafını belirlemek için yinelenen uzun vadeli fiyat modellerinin ve yatırımcı psikolojisinin tahlilini içerir. Mayıs ayında, bu ticaret prosedürü mahallî tepeyi ve akabinde gelen düşüşü hakikat bir biçimde varsayım etti. Mayıs ayının başında Elliott Wave uzmanı TheTradingHubb, fiyatın 26.500 dolara düşmeden evvel 30.000 dolar civarında mahallî bir tepeye ulaşacağını söyledi. Fiyat 1 Mayıs’ta sıçrama yaptı (yeşil simge) ve varsayımdaki üzere 30.000 dolar (kırmızı simge) yakınında mahallî bir tepeye ulaştı.

Daha sonra, ünlü trader Altstreetbet, fiyatın 20.000 dolara yanlışsız son kapitülasyondan evvel diğer bir sıçrama (yeşil daire) başlatacağını ileri sürdü. Keskin kapitülasyon şimdi gerçekleşmedi. Bununla birlikte, BTC’deki zayıf sıçrama ve düşüş (kırmızı daire) çoktan gerçekleşti.

dikkat bu 4 bitcoin analistinin mayis tahminleri de cikti 0 HKllrVOBBTC Günlük Grafik / Kaynak: TradingView

Kripto analisti Valdrin Tahiri’ye nazaran, azalan paralel kanal nedeniyle, dayanak sınırının 25.000 dolara düşmesi olası. Lakin, fiyatın 20.000 dolara düşmesi için bunun kırılması gerekecek. Kanaldan bir kopuş durumunda, bu ayı BTC fiyat varsayımı geçersiz olur. Bu durumda, 30.000 dolara üst hakikat bir hareketin gerçekleşmesi mümkün.

Baş ve Omuz Formasyonu kırılmayı katalize ediyor

Kripto para traderı Anbessa100, bir baş ve omuz modelini paylaştı. Formasyon, BTC fiyatının düşeceğini ve 25.000 dolara yanlışsız düşeceğini öne sürüyor. Fiyat 25.000 dolar maksadına ulaşmasa da, 25.800 dolar düzeyine düşerek (kırmızı simge) kırıldı. Emsal bir görünüm, takip eden tabanı belirlemek için yalnızca yatay düzeyleri kullanan LomaCrypto da verdi.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, akabinde gelen fiyat sıçraması güçlüydü. Lakin formasyonun boyun çizgisini geri almak için yetersizdi. BTC çizginin altında süreç gördüğü sürece trend düşüş istikametli. Bu görünüm, daha evvel özetlenen azalan paralel kanala da uyuyor.

dikkat bu 4 bitcoin analistinin mayis tahminleri de cikti 1 LFqfJrSUBTC Günlük Grafik / Kaynak: TradingView

Bitcoin fiyatı hala kanalın direnç çizgisinin altında olacak. Bu yüzden, boyun çizgisinin üzerindeki bir hareket, yükselişin aksine döndüğünü teyit etmeyecek. Hasebiyle, 28.500 doların üzerinde bir kapanış yükselişin aksine döndüğünü teyit edecektir.