Mastercard, NFT Hizmeti İçin Yeni Ortaklıklarını Duyurdu

Ödeme devi Mastercard, kart aracılığıyla NFT işlemlerini etkinleştirmek için Immutable X, The Sandbox, Nifty Gateway...

Mastercard, NFT Hizmeti İçin Yeni Ortaklıklarını Duyurdu

Ödeme devi Mastercard, kart aracılığıyla NFT işlemlerini etkinleştirmek için Immutable X, The Sandbox, Nifty Gateway gibi önde gelen NFT girişimleri ile ortaklık kurdu.

Mastercard, yakın zamanda yayımladığı bir blog yazısında NFT alanındaki genişleme planlarını duyurdu. Buna göre şirket, NFT alım satımını aktif hale getirmek için Immutable X, Candy Digital, The Sandbox, Mintable, Spring, Nifty Gateway ve MoonPay ile ortaklık kurduklarını söyledi. Söz konusu yazıda şu fadeler yer aldı:

“İster bu şirketlerin pazarlarından birinde olsun, isterse kripto hizmetlerini kullanarak olsun, insanların Mastercard kartlarını NFT satın almaları için kullanmalarına izin vermek için bu şirketlerle birlikte çalışıyoruz. (…) Dünya çapında 2.9 milyar Mastercard kartıyla, bu değişikliğin NFT ekosistemi üzerinde büyük bir etkisi olabilir.”

Yazıda ayrıca şirket tarafından gerçekleştirilen bir anketin verilerine yer verildi. Buna göre katılımcıların %45’i bir NFT satın aldı veya almayı düşünüyor; yaklaşık yarısı ise ödeme yöntemlerinde daha fazla esneklik istiyor.