Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Elon Musk’a TEKNOFEST daveti, oğlu X Æ A-12’ye hediye

Birleşmiş Milletler’in (BM) 78. Genel Kuruluna katılmak üzere New York’ta bulunan Erdoğan, temaslarını Türkevi’nde sürdürüyor....

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Elon Musk’a TEKNOFEST daveti, oğlu X Æ A-12’ye hediye

cumhurbaskani erdogandan elon muska teknofest daveti 7c4q

Birleşmiş Milletler’in (BM) 78. Genel Kuruluna katılmak üzere New York’ta bulunan Erdoğan, temaslarını Türkevi’nde sürdürüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk’u kabul etti. Musk resepsiyona oğluyla birlikte geldi.
Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Varank ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç da katıldı. kapalı resepsiyonda hazır bulundu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan resepsiyona ilişkin yapılan açıklamaya göre, basına kapalı resepsiyonda Erdoğan, Musk’a Türkiye’nin teknoloji alanındaki atılımlarını, Dijital Türkiye Vizyonunu ve Milli Yapay Zeka Stratejisini anlattı.

Togg’un Türkiye yollarına çıkmasıyla Tesla’nın Türkiye pazarına girdiğini hatırlatan Erdoğan, Tesla’nın 7’nci fabrikasını Türkiye’de kurması çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin uzay programı kapsamında atılan ve atılacak adımlarda SpaceX ile işbirliği fırsatlarının doğabileceğini belirterek, Musk’ı İzmir’de düzenlenecek TEKNOFEST’e davet etti.

MUSK’UN OĞLUNA HEDİYE X Æ A-12

Erdoğan, Musk’a “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” kitabının İngilizce versiyonunu ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan, Türkiye’nin reform talebinin nedenlerini açıklayan “BM Reformu: Uluslararası İşbirliğine Yeni Bir Yaklaşım” kitabını hediye etti. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi. Ayrıca X Æ A-12 isimli çocuğuna da futbol topu hediye etti.

Kaynak: AA