Çin Boğa Koşusunda Patlayacak 3 Altcoin Bunlar!

Bitcoin ve altcoin dünyasında sıra dışı gelişmeler kelam konusu. Bir sonraki boğa koşusu için Çin...

Çin Boğa Koşusunda Patlayacak 3 Altcoin Bunlar!

Bitcoin ve altcoin dünyasında sıra dışı gelişmeler kelam konusu. Bir sonraki boğa koşusu için Çin merkeze konuyor. Pekala, bu durumda hangi kripto para ünitelerinin patlama yapma ihtimali var. Sizler için araştırdık.

3 Altcoin için patlama durumu

1 Haziran yaklaşıyor. Bu nedenle Hong Kong ve Çinli yatırımcılar bir defa daha yasal olarak kripto para ticareti yapmayı dört gözle bekliyor. Sonuçta bu durum kripto para piyasasına tesir ediyor. Şimdiye kadar, Çin coinleri kar konusunda başı çekti. İşte yükseliş eğilimi devam ederse ralli yapması beklenen en tanınan üç Çin tokeni. Öncelikle altcoin Neo (NEO) uzun vakittir Çinli yatırımcıların gözdesi oldu. Bu bağlamda çoklukla “Çin Ethereum’u” olarak anılmakta. Kripto para ünitesi bölgenin önde gelen coinleri ortasında yer alıyor. Bu nedenle yatırımcıların 1 Haziran’da Hong Kong’da kripto para alım satımına başlayacak olmasıyla tekrar gündeme gelmesi şaşırtan değil. NEO geçtiğimiz hafta %14’lük artışla dikkat çekti. Öteki taraftan geçtiğimiz gün ise %4’e yaklaşan artışlar yaşadı. Lakin alım satım süreçlerine başlamadan evvel kat edilmesi gereken daha çok yol var. Hasebiyle NEO, Çinli yatırımcıların öncülük ettiği yeni boğa rallisinden yararlanmak isteyen yatırımcılar için uygun bir seçim olabilir.

cin boga kosusunda patlayacak 3 altcoin bunlar 0 WFUttyNw

Bir öteki altcoin Conflux (CFX). CFX, yatırımcıların bu mühlet zarfında göz önünde bulundurması gereken en güzel Çin coinlerinden biri. Conflux, Çin merkezli bir blok zinciri şirketi. Şirketin tokeni CFX bu yıl çok başarılı oldu. Bununla birlikte, geçtiğimiz ay kripto paranın fiyatındaki düşüş yatırımcıları caydırmadı. Ayrıyeten Çin anlatısı taban kazandıkça, token de büyüdü. Tıpkı NEO üzere, geçen hafta fiyatı %9,96 arttı. Sonuçta fiyatını bir defa daha 0,32 doların üzerine çıkardı. Kripto para ünitesinin süreç hacmi de 24 saatlik bir müddet içinde 117 milyon doları aştı. Bu durum 1 Haziran tarihinden evvel altcoine yatırım yapıldığını gösteriyor.

Diğer kripto para birimi

Üçüncü ve son altcoin VeChain (VET). VET, Ethereum ile birebir yıl, 2015’te kurulan alandaki en eski blok zincirlerinden biridir. VeChain, Ethereum kadar büyümemiş olsa da, sakin da kalmadı. Ayrıyeten en önde gelen Çin coinlerinden biri haline geldi. Buna nazaran bu durum onu mevcut anlatıdan yararlanmak isteyenler için eksiksiz bir aday yapıyor.

cin boga kosusunda patlayacak 3 altcoin bunlar 1 kiDdBGc9

VET, bu listedeki öbürleri kadar uygun performans göstermemiş olsa da, geçen hafta %5,58 yararla yeniden de yükselişte. Ayrıyeten 24 saatlik grafikte %1,67’lik mütevazı bir yükseliş kelam konusu. Lakin 1 Haziran’a giden yolda son iki gün. Bu nedenle altcoin için sıcak hassaslık devam ediyor. Trend devam ederse, VET hafta bitmeden 0,03 dolar direncini kırmaya bakıyor olabilir.

Çin ve kripto para alanı

Çin, Bitcoin fiyatının 60.000 dolara yükseldiği 2021 yılında kripto para ünitelerini yasakladı. Bu atak, Bitcoin’in çok geçmeden toparlandığı piyasada bir çöküşü tetikledi. Fakat Çinli yatırımcıların daha evvel hakim oldukları bir piyasaya gereğince katılamamasına neden oldu. Ta ki Hong Kong bir atılım yapana kadar. Ülke, Bitcoin ve altcoin borsalarının yatırımcılara hizmet sunmasına müsaade verecek yeni bir maddeyi kabul etti. Sonuçta bu durum yatırımcıların piyasaya bir kere daha katılmalarını mümkün kıldı. Bu, Çin’deki yatırımcılara maddeleri çiğneme tasası duymadan kripto para ticareti yapabilecekleri bir yol sunuyor.

cin boga kosusunda patlayacak 3 altcoin bunlar 2 IjNwLdt9

Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere yasa 1 Haziran’da, yani iki günden kısa bir müddet sonra yürürlüğe girecek. Bu tarih yaklaştıkça, Forex Suggest tarafından yapılan bir araştırma, Hong Kong’un dünyada kripto paralara en hazır ülke olduğunu gösterdi. Fakat, bu olayın Bitcoin ve altcoin piyasasında nasıl sonuçlanacağı şimdi muhakkak değil.