TradeMaster Kampüs’te 9 Eylül Üniversitesi ile Büyümeye Devam Ediyor

1996’dan bugüne Türkiye sermaye piyasalarına öncülük eden İş Yatırım Menkul Pahalar A.Ş. TradeMaster Kampüs’te projesi...

TradeMaster Kampüs’te 9 Eylül Üniversitesi ile Büyümeye Devam Ediyor

1996’dan bugüne Türkiye sermaye piyasalarına öncülük eden İş Yatırım Menkul Pahalar A.Ş. TradeMaster Kampüs’te projesi kapsamında 9 Eylül Üniversitesi ile işbirliğine imza attı. İş Yatırım’ın finansal şuuru artırmak gayesiyle 2013 yılında başlattığı toplumsal sorumluluk projesi TradeMaster Kampüs’te, 9 Eylül ile birlikte 37 üniversiteye ulaştı. 

Sermaye piyasalarının öncü aracı kuruluşu İş Yatırım, TradeMaster Kampüs’te projesi kapsamında Türkiye genelinde üniversitelerle iş birliğine devam ediyor. 14 Aralık’ta 9 Eylül Üniversitesi Dokuzçeşmeler Yerleşkesi İktisadi ve İdari İlimler Fakültesi’nde hizmete açılan TradeMaster finans laboratuvarında öğrencilerin teorik bilgilerinin pratiğe dönüştürülmesi amaçlanıyor.

İş Yatırım İzmir Şube Müdürü Ercan Okuyucu ile birlikte üniversite rektörü Nükhet Hotar ve akademisyenlerin iştiraki ile gerçekleşen açılış buluşmasında Rektör Hotar: “Öğrencilerimizin teorik bilgiyi uygulamayla pekiştirebilmeleri önceliklerimiz ortasında. TradeMaster Kampüs’te projesinin paydaşı olarak hayata geçirdiğimiz laboratuvarımız bu anlayışla öğrencilerimize programlar aracılığıyla finans piyasalarını manaya fırsatı sunacak.” diyerek laboratuvarın derslerle paralel biçimde çalışacağını belirtti.

Üç kısım ve kırk bilgisayardan oluşan 9 Eylül Finans Laboratuvarı, TradeMaster Kampüs’te projesi kapsamında Türkiye genelindeki üniversitelerde faaliyette olan 37 elektronik uygulama merkezinden biri. Lokal ve global dinamiklerin yorumlanmasında öğrencilere uzman dayanağı sağlayan TradeMaster elektronik uygulama merkezleri, üniversite akademisyenlerinin piyasa bilgilerini değerlendirmelerine de yardımcı oluyor.

TradeMaster Kampüs’te Nedir?

TradeMaster Kampüs’te; İş Yatırım’ın finansal şuuru artırmak için 2013 yılında başlattığı bir toplumsal sorumluluk projesidir. İş Yatırım bu kapsamda üniversiteler ile işbirliğine giderek, teorik bilgilerin pratik uygulama ile birleşmesini sağlamak için üniversite bünyesinde öğrencilerin gerçek vakitli bilgilerle sanal yatırım süreçleri gerçekleştirebilecekleri elektronik uygulama merkezleri kurmaktadır.

Bu merkezlerde öğrenciler; Uygulamalı Portföy İdaresi dersleriyle paralel, yurtiçi piyasalarda BIST 100 payları, VİOP’ta muhakkak kontratlar, varant süreçleri, Euro, USD, gösterge tahvil ve altın üzere yatırım araçları hakkında teorik bilgilerini İş Yatırım’ın çevrimiçi süreç platformu olan TradeMaster’da uygulama imkanı buluyor, gerçek vakitli bilgilerle sanal süreç gerçekleştirebiliyorlar. İş Yatırım uzmanlarının piyasa bilgi ve deneyimlerini öğrencilerle paylaştıkları ve günlük hayattaki uygulamaları derslere taşıdıkları merkez, tam manasıyla bir finans laboratuvarı olarak kullanılıyor. Gerçek veriler ile piyasaları takip etme ve süreç yapma imkânı bulan genç finansçılar, düzenlenen üniversite içi ve üniversiteler ortası TradeMaster Yatırım Ligi müsabakaları ile bilgi ve deneyimlerini test edebiliyorlar.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı