Bu 9 Altcoin İçin Büyük Alarm: Binance’e Boşaltılıyor!

Bitcoin ve altcoin dünyasında Binance’e taşınan kripto paraların büyük kıymeti var. Atılımın ardında kimin olduğu...

Bu 9 Altcoin İçin Büyük Alarm: Binance’e Boşaltılıyor!

Bitcoin ve altcoin dünyasında Binance’e taşınan kripto paraların büyük kıymeti var. Atılımın ardında kimin olduğu değerli. Ayrıyeten fiyat açısından bir beklenti kelam konusu oluyor. Bakalım hangi kripto para üniteleri Binance’e gitmiş.

9 altcoin için alarm

İflas eden kripto firması Alameda değişik süreçler yaptı. Buna nazaran firma fonları konsolide etmek gayesiyle geçtiğimiz ay boyunca çeşitli süreçlerde yer aldı. Arkham Intelligence gösterge tablosuna nazaran OKX, son yedi gün içinde Alameda Research’e 8,3 milyon dolarlık farklı altcoin gönderdi. Buna nazaran 29 Mayıs’ta transferler birden fazla süreçte gerçekleşti. Sonuçta borsanın iflas eden kripto firmasına 60.000 dolar ile 1,4 milyon dolar bedelinde farklı kripto para transferi kelam konusu.

bu 9 altcoin icin buyuk alarm binancee bosaltiliyor 0 F4nreMQ6

Gösterge tablosuna nazaran, süreçlerde yer alan dijital varlıklar içerisinde Wrapped Bitcoin (WBTC) yer alıyor. Ayrıyeten Celsius (CEL), Shiba Inu (SHIB), MakerDAO (MKR), Chiliz (CHZ) ve DAI de var. Öteki taraftan Axie Infinity (AXS), Magic Internet Money (MIM) kripto paralar da yer alıyor. Ölçü büyüklğü olarak birinci 5 transfer, WBTC, DAI, LEO, MIM ve altcoin SHIB’i içeriyor. Sonuçta bu transferlerin toplam pahası 4,8 milyon dolar. OKX 23 Mayıs’ta Alameda’ya tüm bu varlıkları içeren bir dizi test süreci gönderdi. O tarihte süreçler sırasıyla 10 dolar kıymetindeydi.

Transferler neyin göstergesi?

Bu ortada, son transferler OKX’in FTX ve Alameda’nın dondurulmuş fonlarını platformuna iade etme eforlarının göstergesi. Mart ayında borsa, FTX’in Kasım 2022’de çökmesinin akabinde 157 milyon dolarlık kripto varlığına el koyduğunu açıkladı. Bu ayın başlarında OKX, iflas eden kripto firmasının cüzdanına 60 milyon dolar kıymetinde USDT ve altcoin Mask Network tokenleri gönderdi.  Blockchain analitik firması Arkham Intelligence, Alameda’nın kalan fonlarını Coinbase’in cüzdanına aktardığını bildirdi. Son 24 saat içinde, iflas eden firma soğuk cüzdanlarından Coinbase Prime’a 10 milyon dolar kıymetinde USDT aktardı. Ayrıyeten geçtiğimiz hafta ABD merkezli borsaya 31,2 milyon dolar yatırdı. Arkham, Alameda’nın geçtiğimiz ayki transfer kayıtlarının Coinbase’e 250 milyon dolardan fazla para transfer ettiğini gösterdiğini söyledi.

bu 9 altcoin icin buyuk alarm binancee bosaltiliyor 1 sPuKcHp7

Kriptokoin.com olarak baktığımızda bir transfer haberi daha gündemi meşgul etti. Bir kripto para teşebbüs fonu olan Hashed’in CEO’su Simon Kim cüzdanından değerli ölçüde kripto parayı Binance’e taşıdı. Taşınan kripto para ünitesi altcoin SAND. Buna nazaran blok zinciri dataları taşınan SAND bedelinin 12.73 milyon dolar olduğunu gösteriyor. Taşınan SAND ölçüsü ise 23.13 milyon adet. Transferlerin akabinde SAND’in fiyatında %2’lik bir düşüş kelam konusu oldu.