Kalyon PV’nin SolarUp Hızlandırma Programı’nda son kademeye gelindi

Kalyon PV tarafından Viveka iş birliği ile düzenlenen, yenilenebilir güç bölümünde tesir yaratabilecek projeleri desteklemeyi...

Kalyon PV’nin SolarUp Hızlandırma Programı’nda son kademeye gelindi

Kalyon PV tarafından Viveka iş birliği ile düzenlenen, yenilenebilir güç bölümünde tesir yaratabilecek projeleri desteklemeyi hedefleyen SolarUp Hızlandırma Programı’nda son etaba gelindi. Yüzlerce müracaat ortasından seçilen 9 teşebbüs, PoC sürecine geçti

Gelecek jenerasyonlara sağlıklı bir dünya bırakma gayesi doğrultusunda yenilenebilir güç ve yenilenebilir güç teknolojileri üreten Kalyon PV geçtiğimiz aylarda, inovatif teknolojileri hayata geçirmek ve ekosistemi desteklemek emeliyle ‘SolarUp Hızlandırma Programı’nı başlatmıştı.

Ar-Ge dahil güneş paneli üretiminin dört etabının tek çatı altında toplandığı tesisiyle dünyada tek olan Kalyon PV, ’SolarUp Hızlandırma Programı ile uygulanabilir projelere kapılarını açtı. Programa yapılan yüzlerce müracaat ortasından seçilen ve PoC (Proof of Concept/Konsept Kanıtlama) sürecine kalan 9 teşebbüsün her biri, 50 bin TL fiyatında PoC bütçesi ile desteklendi.

PoC Sürecine 9 Teşebbüs ile Devam Ediliyor

Kalyon PV tarafından düzenlenen ve Viveka iş birliği ile yürütülen SolarUp Hızlandırma Programı, dal ayrımı yapmaksızın, Sürdürülebilirlik, Güneş Gücü, Sanayi 4.0, Akıllı Makineler, Yeşil Teknolojiler, Dijital Dönüşüm ve Yenilikçi Materyaller alanındaki ölçeklenebilir teknoloji tahlilleri ile bir ortaya geldi.

Ankara ve İstanbul’da düzenlenen toplantılarda ekosistem paydaşlarını bir ortaya getiren ve sürdürülebilir güç alanında Türkiye’nin en kıymetli atağını hayata geçiren programda, 9 teşebbüs ile PoC sürecine devam ediliyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı