Bitcoin, Solana Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu 3 Coinden Aldı!

Bitcoin ve Solana satan kurumsal yatırımcıların nereye hakikat gittiklerini herkes merak ediyor. Yazımız bu sorunun...

Bitcoin, Solana Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu 3 Coinden Aldı!

Bitcoin ve Solana satan kurumsal yatırımcıların nereye hakikat gittiklerini herkes merak ediyor. Yazımız bu sorunun yanıtını veriyor. Detaylarına bir bakalım.

Bitcoin ve altcoin çıkışı

Dijital varlık yatırım eserlerinde toplam 39 milyon ABD doları fiyatında çıkış kelam konusu. Bu sayı 272 milyon ABD doları fiyatında toplam çıkışlarda altıncı haftanın sayısı. Toplam 11 milyon ABD doları çıkışla Bitcoin odak noktası. Ayrıyeten short konumundaki BTC çıkışı 11 milyon dolar. Lakin bu çıkışlar, toplam idare altındaki varlıkların %36’sını temsil eden short konumundaki BTC için çok daha dramatik. Öbür taraftan altcoinler geçen hafta çıkışlar gördü. Buna nazaran en dikkat çekeni geçen hafta AuM’nin % 65’ini gören Algorand oldu. Oburu ise 5,9 milyon dolar ile Ethereum oldu. Öbür taraftan Litecoin, Uniswap ve XRP için de girişler kelam konusu. Yatırımcılar bu üç coin için alım yapmışlar.

bitcoin solana satan kurumsal yatirimcilar bu 3 coinden aldi 0 nXpyzrIg

Dijital varlık yatırım eserlerinde toplam 39 milyon ABD doları meblağında çıkış kelam konusu. Geçen haftaya nazaran, hacimler bu yılki ortalamanın %58’i üzere düşük bir düzeyde kalmaya devam ediyor. Bu durum dijital varlık alanındaki hacimlerin sadece %38 olduğu daha geniş bir alana da yansıyor. Göreli olarak, yatırım eserleri daha geniş piyasaya kıyasla olağandan daha etkin. Münasebetiyle geçen haftaki hacimler toplam piyasanın neredeyse %8’ini temsil ederken, ortalama yalnızca %2’ye karşılık geliyor. Kriptokoin.com olarak baktığımızda Bitcoin için düşüş kelam konusu

Düşüş sürüyor

Bu ortada, genel AuM (yönetim altındaki varlıklar) Mayıs ortasındaki 198 milyon dolarlık tepesinden şu anda 144 milyon dolara düştü. Buna nazaran %27’lik kıymetli bir düşüş yaşadı. Bu düşüş temel olarak BTC ve altcoinlerdeki çıkışlardan kaynaklanıyor . Sonuçta tıpkı devirde long odaklı Bitcoin konumlarında gözlemlenen AuM’deki %3’lük düşüşten çok daha büyük. Buna ek olarak, blockchain pay senetleri birebir devirde 3,4 milyon dolar meblağında küçük çıkışlar yaşadı. Bu durum yaygın olumsuz havayı daha da yansıtıyor.

bitcoin solana satan kurumsal yatirimcilar bu 3 coinden aldi 1

Art arda haftalar süren çıkışlar ve AuM’deki düşüş, dijital varlık piyasasında süregelen olumsuz havaya katkıda bulunuyor. Yatırımcıların temkinli davrandığı görülüyor. Bu durum süreç hacimlerinin azalmasına ve BTC’ye net bir halde odaklanılmasına neden oluyor. Short odaklı Bitcoin durumlarından kıymetli ölçüde çıkış olması, piyasa iştirakçileri ortasında kaygı seviyesinin arttığını gösteriyor. Dijital varlık piyasası gelişmeye devam ederken, bu eğilimler yatırımcı hassaslığını ve bunun çeşitli varlıklar üzerindeki tesirini yakından izlemenin kıymetini vurgulamaktadır. Piyasa iştirakçileri duyarlılıktaki değişimleri ve dijital varlıklar ile yatırım eserleri üzerindeki potansiyel tesirlerini yakından gözlemlediğinden, önümüzdeki haftalar elbet kesim için çok değerli olacak.