Penta Teknoloji yılın birinci dokuz ayında cirosunu yüzde 67 artışla 6,4 milyar TL’ye yükseltti

Dünyanın önde gelen teknoloji markalarını Türkiye ile buluşturan Penta Teknoloji, 2022 yılının birinci dokuz aylık...

Penta Teknoloji yılın birinci dokuz ayında cirosunu yüzde 67 artışla 6,4 milyar TL’ye yükseltti

Dünyanın önde gelen teknoloji markalarını Türkiye ile buluşturan Penta Teknoloji, 2022 yılının birinci dokuz aylık devrinde konsolide cirosunu geçen yılın tıpkı periyoduna nazaran yüzde 67 artırarak 6,4 milyar TL’ye yükseltti.

Bilgisayar, yazılım, baskı tahlilleri, sunucu, bilgi depolama ve ağ eserleri başta olmak üzere dünyanın önde gelen teknoloji markalarını ve bilgi teknolojileri eserlerini 30 yılı aşkın müddettir tüketicilerle buluşturan Penta Teknoloji, 2022 yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) duyurdu. Penta Teknoloji’nin yılın birinci dokuz aylık periyodunda konsolide cirosu, geçen yılın tıpkı devrine nazaran yüzde 67 artışla 6,4 milyar TL oldu. Birebir devirde brüt kârını 487,8 milyon TL’ye yükselten Penta Teknoloji’nin FAVÖK’ü 360 milyon TL, FAVÖK marjı ise yüzde 5,6 olarak gerçekleşti.

Fatih Erünsal: “Dijitalleşme süreci büyümemize katkı sağlamaya devam ediyor”

2022 yılı üçüncü çeyrek sayılarını kıymetlendiren Penta Teknoloji Genel Müdürü Fatih Erünsal şunları söyledi: “Dünyada ve ülkemizde ivme kazanan dijitalleşme süreci, şirketimizin büyüme dinamiklerine olumlu katkı sağlıyor. Penta Teknoloji olarak bilişim kesiminde sermaye, pazar büyüklüğü ve kârlılık açısından süratli büyümemizi yılın üçüncü çeyreğine de taşıdık. Bilindiği üzere en temel eserlerden en karmaşık tahlillere kadar, iş ortaklarımıza tüm katmanlarda birbirinden kıymetli teknolojik araçlar sunuyoruz. Dünyanın öncü yazılım ve donanım markalarını Penta Teknoloji çatısı altında toplayarak; e-ticaret platformlarından teknoloji marketlerine, kişisel tüketici eserlerinden kamu kurumlarına ve kurumsal şirketlere kadar teknolojinin tüketiciyle buluştuğu her noktada varlık gösteriyoruz. Şirketimizi daha da büyütmek ve ülkemizin dijital dönüşüm vizyonuna katkı sağlamak ismine attığımız her adımda, sürdürülebilir başarımızı devam ettirmeyi hedefliyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı