Beşiktaş’tan hakem Yasin Kol için zehir zemberek açıklama: Hiçbir maçımızda görmek istemiyoruz

Süper Lig’in 2. haftasında Beşiktaş, 3 farklı öne geçtiği gayrette Alanyaspor ile 3-3 berabere kaldı....

Beşiktaş’tan hakem Yasin Kol için zehir zemberek açıklama: Hiçbir maçımızda görmek istemiyoruz

Süper Lig’in 2. haftasında Beşiktaş, 3 farklı öne geçtiği gayrette Alanyaspor ile 3-3 berabere kaldı. Uğraşta Emrecan Uzunhan’ın ikinci sarıdan kırmızı kart görmesiyle 10 kişi kalan siyah-beyazlılar, müsabakanın hakemi ile ilgili epey sert bir açıklama yaptı.

Beşiktaş‘ın hakem Yasin Kol hakkında yaptığı açıklama şöyle:

“HER MECRADA HAKKIMIZI SONUNA KADAR SAVUNACAĞIZ”

“2022-2023 futbol döneminin birinci haftasında, alanımızda oynadığımız Yukatel Kayserispor maçımıza, hakemlik dahi yapmaması gereken Ümit Öztürk’ü atayan Merkez Hakem Şurası, niyetinden kuşku etmemize sebep olmuştu. Dönemin 2. haftasında deplasmanda oynadığımız Corendon Alanyaspor maçı da, hakem idaresiyle Türk Futbol Tarihi’ne yeni bir kara leke olarak geçti. Maçın hakemi Yasin Kol’un kolları maç boyunca tekraren sonuca tesir eden ve üç puanımızı gasbeden kararları işaret etti. Hakkımıza kasteden bu kollar adaleti işaret edene kadar sesimizi yükselteceğiz. Değil hakemin, hiç kimsenin emeğimizi, alın terimizi gasbetmesine müsaade vermeyeceğiz. Her mecrada hakkımızı sonuna kadar savunacağız.

“BEŞİKTAŞ ADALETSİZLİĞİN KARŞISINDA DURMAYA DEVAM EDECEKTİR”

Dün bu skandal kararlara imza atan hakem Yasin Kol’un kasıtlı kollarını bu dönem hiçbir maçımızda görmek istemiyoruz. Türk futbolunda kaos yaratma niyetinde olan kimseye müsaade vermedik, vermeyeceğiz. Halimiz adaletsizliğedir. Sonuçlardan bağımsız olarak kaybetsek de kazansak da Beşiktaş adaletsizliğin karşısında durmaya devam edecektir.

“ŞİDDETLE KINIYORUZ”

Oyunun alanda kazanılmasına pürüz olarak Büyük Beşiktaş Topluluğu’nun toplumsal huzuruna da kastedenleri şiddetle kınıyoruz. Liderimiz Sayın Ahmet Parıltı Çebi tekraren “Genç hakemlerimizin önü açılsın, yanılgı yapacaksa saklı ajandası olmayan hakemlerimiz yapsın” derken o genç hakemlerin düzgün eğitimli ve liyakat sahibi olmaları gerekliliğini de vurgulamıştık. Dün alanda izlediğimiz hakemin liyakatından ve niyetinden kuşku ediyor, maçımızı yönetecek düzeye nasıl geldiğinin karşılığını da Merkez Hakem Şurası’ndan bekliyoruz. Topluluğumuz bilmelidir ki bahis ile ilgili Liderimiz Sayın Ahmet Işık Çebi, Türkiye Futbol Federasyonu’na gidecek ve hususun takibini sağlayacaktır.

“ŞAMPİYON OLMAK İÇİN EMİN ADIMLARLA İLERLEYECEĞİZ”

Beşiktaş Jimnastik Kulübü tüm ögeleriyle birlikte haksızlığın karşısında dimdik durmaya devam edecek ve her vakit olduğu üzere bu dönem da şampiyon olmak için emin adımlarla ilerleyecektir.”